Riigile kuuluv laevastik ei tule Saaremaa Laevakompanii juhi Tõnis Rihvki kinnitusel odavam, kuigi majandusminister Juhan Partsi sõnul annaks riiklik laevastik maksumaksjale aastas ühe laeva kohta kaks miljonit eurot säästu.
"Meie arusaamise järgi tuleb see lubatud "odavus" tulevaste põlvede arvelt, mis tähendab, et saab venitada pangale makstavaid laenumakseid paarikümne aasta peale ja siis loomulikult aastane tasu väheneb, küll aga makstakse selle loogika kohaselt kümneid miljoneid eurosid rohkem intresse," selgitas ta
Saarte Häälele.
Rihvki sõnul ei tule 2016. aastaks Väinamere liinidele ühtegi uut laeva, sest laevaehitus pole lihtne protsess, eriti kui seda teha maksumaksja raha eest. "Eraettevõtjana saime läbirääkimistel olla paindlikud ja operatiivsed. Riigile kuuluv äriühing peab alustama avatud konkursist, järgneb projekteerimine, paralleelselt tuleb lahendada riigiabiga seotud küsimused. Inimestele aetakse kärbseid pähe," rääkis Rihvk.
Seotud lood
Kui kapitali tootlikkus on laevu omavas firmas 30 protsenti, siis on selge, et maksumaksja raha läheb valesse kohta ja riik ei peaks sellega leppima, lausus peaminister Andrus Ansip täna Vikerraadios.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.