AS Tallinna Vesi esitas konkurentsiametile hinnatõusutaotluse.
See tähendab kumuleeritult 17,1% hinnatõusu või üle 50 miljoni euro suurust kompensatsiooninõuet valitsusele, selgitas Tallinna Vesi börsiteates.
Ettevõte usub, et konkurentsiamet peaks hinnataotlused kooskõlastama järgmistel põhjustel:
1) need on vastavuses EBRD toetatud erastamislepinguga, mille kiitis heaks Eesti Vabariigi valitsus 2000. aastal;
2) 2012. aasta mais tehtud Eesti kohtute otsuse kohaselt on hinnakokkulepe haldusleping (avaliku õiguse leping). Kuna tegemist on avaliku õiguse lepinguga, usuvad Tallinna Vesi ja aktsionärid, et konkurentsiamet peaks selle asjaoluga arvestama ning näitama üles austust Eesti õigussüsteemi vastu, täites juriidilist kohust.
Nendest põhjustest juhinduvalt usub Tallinna Vesi, et lepingu tingimusi tuleb austada, eriti olukorras, kus muutunud on ainult lepingut reguleeriv riigiasutus – eelmine riigi määratud regulaator oli Tallinna linn (2001– 2010), praegu on regulaatoriks konkurentsiamet (alates 2010).
Tallinna Vesi esitas erastamislepingu osana sõlmitud tariifikokkuleppe taotluse järgmisteks hinnatõusudeks:3,5% alates jaanuarist 2011. a;4,9% alates jaanuarist 2012. a;3,9% alates jaanuarist 2013. a;3,8% alates jaanuarist 2014. a.
Seotud lood
Eile teatas Tallinna Vesi, et esitas konkurentsiametile hinnatõusu taotluse. LHV Panga analüütiku Joonas Joosti sõnul on tõenäosus taotluse rahuldamiseks pea olematu.
Tallinna Vesi ei saanud kommenteerida, kas kompensatsiooninõude rahuldamise korral jääks hinnatõus üldse ära või hakkaks tõusma alles 2015. aastast vastavalt teenuseleppele.
Täna võiks oodata isegi Tallinna börsil mingisugust reaktsiooni eileõhtusele uudisele, et Tallinna Vesi nõuab Eesti valitsuselt 50 miljonit eurot kompensatsiooni või vee- ja kanalisatsioonihindade 17,1%-list hinnatõusu aja eest, mil konkurentsiamet peatas lepingujärgse hinnatõusu.
Täna kerkis Tallinna Vee aktsia börsil 1,6% üle eilse sulgemishinna.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Viimased uudised
Lisatud analüütikute kommentaarid!
Õigusruum ja ärikultuur riigis on euroopalik
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele