Eile teatas Tallinna Vesi, et esitas konkurentsiametile hinnatõusu taotluse. LHV Panga analüütiku Joonas Joosti sõnul on tõenäosus taotluse rahuldamiseks pea olematu.
"Arvestades konkurentsiameti seniseid positsioone ning pooleliolevat kohtuvaidlust, on Tallinna Vee hinnataotluse rahuldamise tõenäosus tänasel päeval sisuliselt null. Tallinna Vee tehtud hinnataotlused tulenevad vaidlusaluse teenuslepingu tingimustest," ütles Joost.
Tallinna Vesi esitas konkurentsiametile hinnataotluse vastavalt 2001. aastal sõlmitud teenuslepingus sätestatud hinnakokkuleppele. See tähendab, et ettevõte on esitanud taotlused hinnatõusudele, mis pidid rakenduma 1. jaanuarist 2011, 1. jaanuarist 2012, 1. jaanuarist 2013 ja 1. jaanuarist 2014.
Kumuleeritult tähendab see 17,1%-list hinnatõusu või üle 50 miljoni euro suurust kompensatsiooninõuet Eesti valitsusele. Sellele viitas Tallinna Vee juhatuse esimees ka oma 10. septembril 2012 kirjas majandus- ja kommunikatsiooniministrile.
Seotud lood
Tallinna Vesi ei saanud kommenteerida, kas kompensatsiooninõude rahuldamise korral jääks hinnatõus üldse ära või hakkaks tõusma alles 2015. aastast vastavalt teenuseleppele.
AS Tallinna Vesi esitas konkurentsiametile hinnatõusutaotluse.
Lõpetamaks aastaid veninud vaidlust tariifide ja vee hinna üle, on AS Tallinna Vesi ja konkurentsiamet jõudnud põhimõttelisele kokkuleppele, kirjutas Postimees.
Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots ütles, et Tallinna Veel ei ole alust 50 miljoni eurosele nõudele.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.