Lõpetamaks aastaid veninud vaidlust tariifide ja vee hinna üle, on AS Tallinna Vesi ja konkurentsiamet jõudnud põhimõttelisele kokkuleppele, kirjutas Postimees.
Postimehe andmeil viis kompromissini kummagi poole arusaam, et pikast kohtuvaidlusest ei võida veetarbija ega riik. Isegi kui konkurentsiamet võidaks igas kohtuastmes, vee hind ei langeks. Kui konkurentsiamet peaks kohtus kaotama, võiks võimalik kahjusumma maksumaksjale ulatuda kümnetesse miljonitesse.
Tallinna Vee poolt vaadates on seis selline, et kui kokkuleppele jõutakse, siis loobutakse kõigist vastastikusest nõuetest ja Tallinna Vesi ei pöördu rahvusvahelisse arbitraaži, kus kahjusumma suuruseks spekuleeritakse 130 miljonit eurot.
Kuigi konkurentsiamet ja Tallinna Vesi on põhimõttelises asjades ja tingimustes kokku leppinud, soovib konkurentsiamet kokkuleppe sõlmimisse kaasata riigikogu. Nimelt on amet koostanud vajaliku seadusemuudatuse, mis laseks sõlmida selle kokkuleppe ja fikseeriks olukorra edaspidiseks.
Seotud lood
Eile teatas Tallinna Vesi, et esitas konkurentsiametile hinnatõusu taotluse. LHV Panga analüütiku Joonas Joosti sõnul on tõenäosus taotluse rahuldamiseks pea olematu.
AS Tallinna Vesi esitas konkurentsiametile hinnatõusutaotluse.
Täna võiks oodata isegi Tallinna börsil mingisugust reaktsiooni eileõhtusele uudisele, et Tallinna Vesi nõuab Eesti valitsuselt 50 miljonit eurot kompensatsiooni või vee- ja kanalisatsioonihindade 17,1%-list hinnatõusu aja eest, mil konkurentsiamet peatas lepingujärgse hinnatõusu.
Täna kerkis Tallinna Vee aktsia börsil 1,6% üle eilse sulgemishinna.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.