Tulumaksutagastus on justkui pealemakstud raha, mistõttu on seda mõistlik säästa, arvab Tuulberg.ee TÜ juhatuse liige Heinar Tuulberg.
"See on ju hea kingitus, mis tast kohe ära raisata," ütles investeerimise, väärtpaberinõustamise ja majandusharidusega tegeleva täisühingu juhatuse liige. Tuulbergi arvates võiks saadava summa hoida näiteks mustadeks päevadeks, tarbida mõne vajamineva asja peale või panna kuhugile fondi.
"Suuremaid summasid saab kindlasti investeerida aktsiatesse või panna mõnda hoiusesse," ütles ta. "Vähemalt mina teeksin nii. Kasvõi pangakontole kõrvale panna."
Tuulbergi sõnul säästab ta ka ise sedasi raha, kuid tulumaksutagastuse summad on kõigest sellised, mis aitavad rahal mõne päeva kauem kontol püsida. "Saan nii vähe tagasi, see kulub ära nagu naksti," märkis ta.
Väikeinvestor Rene Ilves lisas, et tulumaksutagastus ei ole tema arvates nii suur summa, et sellega midagi erilist teha. "Ise suunan selle arvete maksmisse ja tarbimisse," märkis ta.
Eelmise aasta tulusid saab elektrooniliselt deklareerida juba täna. Maksu- ja tolliameti teenindusbürood väljastavad eeltäidetud tuludeklaratsioonide väljatrükke alates esmaspäevast, 17. veebruarist. Tuludeklaratsiooni esitamise viimane päev on 31. märtsil. Raha hakatakse inimestele tagastama veebruari lõpust.
Seotud lood
Kõige õigem oleks tulumaksutagastusega, sõltumata selle suurusest, alustada säästmist ja investeerimist, arvab ettevõtja ja investor Raivo Hein.
Eelmise aasta tulusid saab elektrooniliselt deklareerida juba täna. Esimeste tulumaksutagastustega alustab maksuhaldur hiljemalt 28. veebruaril.
Maksuametilt tagasisaadavat tulumaksu võib kasutada nii oma finantsolukorra parandamiseks kui ka tuleviku planeerimiseks.
Selle nädala lõpust alates on võimalik hakata esitama füüsilise isiku tuludeklaratsioone, millega kaasnevad sel aastal mõned olulised muudatused.
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.