Kõige õigem oleks tulumaksutagastusega, sõltumata selle suurusest, alustada säästmist ja investeerimist, arvab ettevõtja ja investor Raivo Hein.
"Kahtlen, et enamus mõtleb oma kulusid tehes tagasisaadavale summale kui võimalikule kulukattele," ütles Hein. Tema sõnul on see tavaliselt ikka ootamatu ja ega inimesed ei oska ka kindlalt ette kujutada, kui suur võib tagastatav summa olla, et juba kuid varem planeeringuid teha. "Seetõttu on see nii öelda ootamatu raha ja tulekski võtta kui võimalust investeerida," märkis Hein.
Ta täpsustas, et peab silmas pikaajalist ja elukestvat investeerimist. "90/10 reegli jälgijad aga ilmselt ei vaja seda teadmist, sest nemad investeerivad juba niigi igakuisest sissetulekust vähemalt 10%," ütles ta.
Neile, kes investeerimise peale varem mõelnud pole, on Heina sõnul esimeseks sammuks küsimus, kuidas saada rikkaks ja majanduslikult sõltumatuks. "Kõik siin elus algab ju esimesest sammust," ütles ta.
Seotud lood
Eelmise aasta tulusid saab elektrooniliselt deklareerida juba täna. Esimeste tulumaksutagastustega alustab maksuhaldur hiljemalt 28. veebruaril.
Tulumaksutagastus on justkui pealemakstud raha, mistõttu on seda mõistlik säästa, arvab Tuulberg.ee TÜ juhatuse liige Heinar Tuulberg.
Maksuametilt tagasisaadavat tulumaksu võib kasutada nii oma finantsolukorra parandamiseks kui ka tuleviku planeerimiseks.
Tallinna Lennujaam tahab saavutada süsinikuneutraalsuse järgmisel ja kliimaneutraalsuse 2030. aastal. Neist viimane eesmärk on Tallinna Lennujaama finantsjuhi ja juhatuse liikme Anneli Turkini sõnul ambitsioonikas ja väljakutsuv, sest kõiki tehnoloogiaid selle saavutamiseks veel olemas ei ole.