Mt. Goxi kokkukukkumine ja hirmud sadade miljonite dollarite väärtuses Bitcoinide kaotsimineku või varguse osas on pannud investoreid oma turvameetmeid karmistama. Mõned taiplikud Bitcoini investorid on leidnud lahenduse kübervarastele ja online rahavahetuse ebastabiilsusele: nad prindivad oma virtuaalsed säästud välja ja peidavad need reaalses maailmas.
Hiljuti, kui sai teatavaks, et küberkurjategijad on sadu tuhandeid arvuteid nakatanud Pony nimelise viirusega, mis aitab varastada Bitcoine ja teisi virtuaalvaluutasid, tegi see investorid küberraha hoiustamise suhtes eriti tähelepanelikuks.
Mõned suhtuvad Bitcoini kui uude digitaalsesse rahasse, mis ühel päeval võib asendada reaalse maailma sularaha ning säilitavad virtuaalraha nagu tavalist valuutat, lukustastes selle turvalisesse kohta või peidavad kingakarpi.
Igal virtuaalsel rahakotil on unikaalne, privaatne number. Numbri kirjutamine paberile hoiab rahakoti sisu kõigi, ka kriminaalide, pilkude eest varjul.
Kuigi Bitcoinide säilitamine väljaspool internetivõrku aitab eemale hoida virtuaalkurjategijaid, loob see vägagi reaalse riski sissemurdmisteks ja potentsiaalseteks vägivaldseteks röövideks.
Seotud lood
Newsweek kirjutas eile, et on leidnud mehe, keda peetakse bitcoini loojaks. Mees ise aga väitis hiljem AP-le, et temal pole virtuaalrahaga kunagi mingit seost olnud.
Majandusekspert Nouriel Roubini, kes on tuntud finantsturule negatiivsete hinnangute poolest, võttis pessimistliku hoiaku ka bitcoini suhtes, nimetades seda püramiidskeemiks.
Warren Buffett vestles eile mitu tundi CNBCga, kus iga-aastase ürituse raames saavad ka vaatajad saata miljardärile oma küsimused.
"Investeerimisideede universumi" saates teeme juttu autodest ja autodesse investeerimisest. Kas eksklusiivse auto ostmine on kulu või investeering? Milliseid mudeleid valida, kui soovida, et nende väärtus aja jooksul tõuseks?