Majandusekspert Nouriel Roubini, kes on tuntud finantsturule negatiivsete hinnangute poolest, võttis pessimistliku hoiaku ka bitcoini suhtes, nimetades seda püramiidskeemiks.
Roubini kirjutas enda Twitteri lehele, et bitcoin pole raha, vaid püramiidskeem ning kanaliks kriminaalsetele tegevustele. Ja arvestades häkkimiste hulka, pole see ohutu.
Teises säutsus ütles Roubini, et bitcoinifanaatikud on nagu kullafanaatikud, kes räägivad bitcoinist nagu mõnest religioonist. Nagu kullafanaatikutel, on ka neil paranoilised vaated USA dollarist.
Bitcoini organisatsioon Bitcoin Foundation usub, et bitcoin on „segadusttekitav” ning „võluv”, kuid samas ka ohtlik. „Meie ruumis on häkkerid ja isikud, kes korraldavad püramiidskeeme,” ütles organisatsiooni juhatuse esimees Peter Vessenes Bitcoin Foundationi lehe vahendusel.
Kuulsaimate bitcoini pooldajate hulka kuuluvad ettevõtjad Richard Branson ning Winklevossi kaksikud.
Bitcoincharts andmetel maksab täna hommikul üks bitcoin 625 dollarit.
Seotud lood
Bitcoinibörsi Mt. Gox juhatuse esimees Mark Karpeles teatas nädalavahetusel, et astub tagasi bitcoini promova Bitcoini Foundationi nõukogust, mis on järjekordne löök digivaluutale, kirjutab Reuters.
Eelmisel nädalal kirjutas Newsweek, et on üles leidnud bitcoini tegeliku looja Satoshi Nakamoto, kes nüüd eitab igasugust seost digirahaga ning väidab, et tema ütlustest on valesti aru saadud.
Mt. Goxi kokkukukkumine ja hirmud sadade miljonite dollarite väärtuses Bitcoinide kaotsimineku või varguse osas on pannud investoreid oma turvameetmeid karmistama. Mõned taiplikud Bitcoini investorid on leidnud lahenduse kübervarastele ja online rahavahetuse ebastabiilsusele: nad prindivad oma virtuaalsed säästud välja ja peidavad need reaalses maailmas.
Äsja suletud bitcoinibörsi Mt. Gox juht Mark Karpeles lükkas ümber kuuldused, nagu ta oleks Jaapanist põgenenud.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.