Warren Buffett vestles eile mitu tundi CNBCga, kus iga-aastase ürituse raames saavad ka vaatajad saata miljardärile oma küsimused.
Küsimusi tuli väga palju ning selleks, et ajaraamidesse mahtuda, puudutas saatejuht praeguse aja kõige olulisemaid teemasid. Üheks selliseks oli ka virtuaalraha bitcoin, mille hind on teinud aastaga suure tõusu, kuid mis regulatsioonide puudumise tõttu on jätkuvalt kõhklusi tekitamas.
Buffettil on oma arvamus virtuaalrahast olemas. „See pole raha. Ma poleks üllatunud, kui see kaoks ära järgmise 10-20 aastaga,” ütles ta.
Eelmisel nädalal sulges enda uksed maailma suurim bitcoini börs Mt. Gox, kuna häkkerid suutsid börsisüsteemide kaudu varastada suure koguse bitcoine, muutes sellega börsi maksejõuetuks. Eile rallis bitcoini hind aga 20% 700 dollari lähedale. Eilsete sündmuste põhjal otsustades võis bitcoini ostuhuvi tekkida Ukraina geopoliitilistest probleemidest.
Seotud lood
Bitcoinibörsi Mt. Gox juhatuse esimees Mark Karpeles teatas nädalavahetusel, et astub tagasi bitcoini promova Bitcoini Foundationi nõukogust, mis on järjekordne löök digivaluutale, kirjutab Reuters.
Justkui bitcoinil oleks veel vähe probleeme, avastati, et küberkriminaalid on nakatanud sadu tuhandeid arvuteid viirusega Pony, mis varastab bitcoine ja teisi digivaluutasid, vahendab Reuters.
Vastuseks advokaadibüroo Glimstedt kriitikale, et Eestil pole seisukohta virtuaalraha bitcoin osas, kirjutab finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler, et teadaolevalt pole bitcoin raha.
Majandusekspert Nouriel Roubini, kes on tuntud finantsturule negatiivsete hinnangute poolest, võttis pessimistliku hoiaku ka bitcoini suhtes, nimetades seda püramiidskeemiks.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.