Ehitusettevõtja Jaanus Otsa on arvamusel, et töötajat motiveerib õiglane palk ning, et dividenditulust osa saamiseks tuleb eelkõige omanikuks saada.
Otsa toetas
Maris Lauri arvamust, et mõistetes tuleb täpne olla ning lisas, et selleks, et töötajad oleksid motiveeritud, peab saama õiglast palka.
„Dividende saavad omanikud. Selleks, et dividende saada, tuleb omanikuks saada. Ettevõtte kasum ja selle töötajate palk võivad olla omavahel seotud, ent ei pruugi,“ kommenteeris Otsa.
Ta rõhutas, et töötaja boonused, preemiad ja lisatasud on seotud tema pühendumise ja tööga ning konkreetse projekti tulemusega, millesse töötaja panustanud on.
Täna kirjutas majandusanalüütik
Mari Lauri Äripäeva kolumnis, et mõistetel tuleb vahet teha ning kasumi jaotamine, ebasobiv palkade ja kasumi vahekord, kasumipõhine preemia ja osaluse andmine on kõik eri asjad.
Ettevõtja ja ajaloolane
Risto-Pearu Koovit pooldab aga kasumi jagamist töötajaga ning seda mitte altruismist, vaid töötajate sidumiseks ettevõtjaga.
Äripäev küsis ettevõtjatelt, mida nad arvavad kasumi jagamisest töötajatega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Äripäeva dividendide edetabeli võitja Armin Karu ütleb, et ta ei ole unistaja tüüp. Suure osa tööajast kulutab ta kasiinofirmale sobilike investeerimisprojektide leidmiseks, hindamiseks ja sellega seotud läbirääkimisteks.
Kanadas Torontos elavad vennad Rivshinid laiendasid eelmisel aastal oma haaret telekomiäris ning omandasid kolm konkurenti, tänavu on plaan osta veelgi suurem hulk telekomifirmasid. Äripäeva dividendide TOPis olid Rivshinid 1,9 miljoni euroga 11. kohal.
100 Eesti suurema dividenditulu teenija hulgas on kümme naist, kellest kõrgemal 14. kohal asus Äripäeva täna ilmunud dividendide TOPis Mari Tool 1,8 miljoni euroga. Kokku teeniside need kümme naist 2013. aastal omanikutulu 7,5 miljonit eurot.
Sõnade tähendused on kokkuleppelised ja otsus mõningate sõnade tähendusi vahetada tekitab segadust. Üks segaduse näide on väljendi “kasumi jagamine” kasutamine, kirjutab analüütik Maris Lauri.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.