Maailma suurim võlakirjafond Pimco, mida juhib Bill Gross, tõstis oma hinnangut USA majanduse väljavaatele, öeldes, et eelduste kohaselt saab 2014. aasta majanduskasv olema 2,5-3%.
Oma hinnangus globaalse majanduse käekäigu kohta sõnas Pimco, et USA majanduskasv põhineb tarbijate, ettevõtluse ja avaliku sektori kasvu ja kulutuste suurenemise trendil.
Detsembris ennustas Pimco USA 2014. aasta majanduskasvuks 2,25-2,75%.
“Globaalne majandus kasvab sellel aastal tõenäoliselt tasakesi, kuid stabiilselt,” sõnas portfooliojuht Saumil Parikh raportis.
“Kasvavad aktsiahinnad ja suurenev kindlustunne majanduse osas suurendavad ka tarbijate kindlustunnet ja kulutamist, mis lisab majanduse taastumisele 2008. majanduskriisist stabiilsust,” selgub raportist.
Pimco tõstis ka eurotsooni väljavaateid, sõnades, et euroala ootab ees tõeline majanduskasv, mis peaks jääma 1-1,5% piiresse.
Detsembris pakkus Pimco eurotsooni majanduskasvuks käesoleval aastal 0,25-0,75%.
Pimco näeb Aasia kohal aga musti pilvi. Kui Jaapani majandus kasvas 2013. aastal 3%, siis 2014. aasta majanduskasvuks ennustab Pimco kõigest 0,5-1%.
“Me kardame, et Jaapan on sellel aastal ainuke arenenud majandus, kus sellel aastal majanduskasv langeb,” sõnas Parikh. “Jaapani tarbimiskasvu kahanemine ning kõrgemad maksud on põhjused, miks 2014. aastal majanduskasv riigis aeglustub.”
“Hiina majanduskasv aeglustub tõenäoliselt samuti, jäädes 6,5-7% juurde, mis märgib kasvavat ebakindlust,” märkis Parikh.
“Hiina majanduskasvu väljavaade on riskiks globaalsele majandusele 2015. aastal ja edasi. Strukturaalsete reformide kiirus Hiinas on liiga aeglane.
Ta lisas, et “tõenäoliselt saab Hiina majanduskasv järgnevatel aastatel olema veelgi aeglasem, seda kinnitab kasvõi tarbeesemete või tootmisvahendite eksport ülejäänud maailmasse.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ameerika Ühendriikide majandus langes esimeses kvartalis võrreldes aastatagusega 1 protsendi võrra, teatab USA kaubandusministeerium.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.