Ühendkuningriigi kaitseminister Philip Hammond teatas täna, et Kuningliku Õhuväe hävitajad on valmis tugevdama Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi kaitset, teatas kaitseministeerium.
„Mul on hea meel parlamendi alamkojale teatada, et osana Ühendkuningriigi panusest NATO alalisse missiooni Läänemere piirkonnas pakume me NATOle täiendavaid Typhoon-hävitajaid,“ ütles Hammond täna Briti parlamendis esinedes.
Ta lisas, et Kuningliku Õhuväe hävitajad osaleksid missioonil alates aprilli lõpust koos Poola õhujõududega, kes võtavad siis üle Balti õhuruumi turvamise. NATO otsustada on, millal ja kui mitu hävitajat kasutusele võetakse ja millisesse baasi need saadetakse.
Hammondi sõnul on otsus tingitud Ukraina sündmustest ning vajadusest kindlustada Ühendkuningriigi liitlaste julgeolekut.
„Ühendkuningriigi otsus on selge ja kindel vastus Eesti soovile suurendada liitlasvägede kohalolekut Läänemere piirkonnas,“ ütles kaitseminister Urmas Reinsalu. „Ühendkuningriigi sõjalise kohaloleku suurendamine praeguses julgeolekukriisis tõstab Eesti, Läti, Leedu ja Poola turvalisust.“
Üle-eelmisel nädalal saatis Eesti ja Balti õhuruumi kuus lisahävitajat ka NATO suurim liitlasriik Ameerika Ühendriigid.
Hetkel viivad Eesti, Läti ja Leedu õhuturvet läbi Ameerika Ühendriikide kümme hävitajat F-15.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kaitseminister Urmas Reinsalu ütles, et Venemaa surve Ukrainale kõneleb ilmekalt vajadusest kaasata riigikaitsesse kõiki Eesti kodanikke ja kutsus üles andma oma vabatahtlikku panust, astudes kaitseliitu.
Ameerika Ühendriikidest töövisiidilt naasnud kaitseministeeriumi kantsler Mikk Marran arutas Washingtonis Ukraina olukorda ja Euroopa julgeolekuga seotud küsimusi.
Eesti kaitseministri Urmas Reinsalu tänane avaldus, et Venemaa valmistub sissetungiks Ida-Ukrainasse pani investoreid üle kogu maailma otsima varju turvalistest USA valitsusvõlakirjadest, mis tegid kahe aasta suurima tõusu.
Kaitseminister Urmas Reinsalu sõnul valmistub Venemaa president Vladimir Putin lisaks Krimmi okupeerimisele ka sissetungiks Ida-Ukrainasse.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.