"Transiit ei ole olnud kunagi mingi kullasoon ühiskonnale tervikuna, küll aga kitsale killule, aga selle nimel ei pea kogu ühiskond liiga palju vaeva nägema," ütles rahandusminister Jürgen Ligi.
Täna parlamendiliikmete küsimustele vastanud rahandusminister kommenteeris, et transiidimahud on Eestis vähenenud mitte siinse valitsuse tegevusel, vaid eelkõige Puitini valitsuse ajal ja see on Venemaa strateegiline hoiak Eesti suhtes.
"Võime pigem kergendatult hingata, et meil jätkus ettenägelikkust mitte liiga palju panustada sellesse riski, mis väga traagilisel moel või ka lihtsalt majanduslikul moel vallanduda," kommenteeris ta. "Nii et transiit ei ole olnud kunagi mingi kullasoon ühiskonnale tervikuna, küll aga kitsale killule, aga selle nimel ei pea kogu ühiskond liiga palju vaeva nägema."
Äripäev kirjutas novembris, et kaubavedu
Eestis on viimase kümne aastaga vähenenud 14% ja reisijatevedu kaheksa aastaga 12%. Läti ja Leedu on samal ajal kaubamahtu rohkem kui 30% kasvatanud.
Tänavu jaanuaris-veebruaris veeti Eesti Raudtee infrastruktuuril kaupu viiendiku võrra vähem kui aasta varem samal ajal.
Seotud lood
Jaanuaris-veebruaris veeti Eesti Raudtee infrastruktuuril kaupu viiendiku võrra vähem kui aasta varem samal ajal.
Transiidi areng käib käsikäes majanduse arenguga ning Eesti olulisimaks transiidipartneriks jääb Venemaa, ütles Raivo Vare.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?