Aasia turgudel täna suuremaid liikumisi polnud ning investorid olid ettevaatlikud enne Föderaalreservi igakuise võlakirjade ostmise programmi otsust.
Föderaalne Avatud Turu Komitee teeb täna teatavaks nii intressimäärade otsuse, kui ka selle, kui palju võlakirju igakuiselt ostetakse. Praegu on intressimäärad nulli lähedal ning stiimulprogrammi suurus 65 miljardit dollarit, millega USA keskpank ostab valitsuse võlakirju ja hüpoteekväärtpabereid.
Erinevalt Euroopa ja USA börside eilsest tõusust oli olukord Aasias märksa vaiksem.
Jaapani börs tõusis 0,36%, Hongkongi Hang Seng ja Hiina Shanghai börs langesid vastavalt 0,1% ja 0,2%. Korea börs langes 0,13%.
Eile tõusid Vene, Euroopa ja USA aktsiaturud pärast seda, kui Venemaa president Vladimir Putin ütles, et ei taha Ida-Ukrainat okupeerida.
Hiina börsil langesid kinnisvaraarendajate aktsiad. Eile muutus maksejõuetuks Hiina üks suurimaid
kinnisvaraarendajaid Zhejiang Xingrun. Kaks nädalat tagasi ei suutnud Hiina päikesepaneelide firma maksta võlakirjade intressimaksed. Vanke ja Poly Real Estate langesid mõlemad üle 1 protsendi, Gemdale langes 2 protsenti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Standard & Poor's 500 indeks on teinud suurima kahepäevase tõusu viimase viie nädala jooksul, mis on märk, et investorid jäid uskuma Venemaa president Vladimir Putini sõnu, et Ukrainat nemad ei ründa.
Täna tegi Venemaa president Vladimir Putin ettepaneku võtta referendumil Venemaaga liitumissoovi avaldanud Krimm ja Sevastoopol Venemaa osaks.
Venemaa ja Euroopa aktsiaturud liikusid kõrgemale pärast seda, kui Venemaa president Vladimir Putin ütles, et ei soovi Ida-Ukrainat okupeerida.
Kui lähtuda Putini loogikast, siis ta tegi õigesti, arvestades Krimmi strateegilist tähtsust Venemaale, kirjutas Aasia börsiguru Marc Faber.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.