USA president Barack Obama ütles täna, et USA kehtestab vastusena Krimmi annekteerimisele uue raundi sanktsioone Venemaa mõjukate isikute vastu, kelle hulgas on ka valitsusametnikud.
Lisaks esmaspäeval avalikustatud üheteistkümnele isikule on nimekirjas 20 uut
nime. Nimekirja on teiste hulgas lisandunud Venemaa presidendi administratsiooniülem Sergei Ivanov ja tema asetäitja Aleksei Gromov, presidendi abi Andrei Fursenko, duuma asespiiker Sergei Železnjuk, partei Õiglane Venemaa fraktsiooni juht Sergei Mironov. Nimekirjas on ka ärimees Gennadi Timtšenko ja Venemaa Raudteede juht Vladimir Jakunin, samuti Putini judopartner Arkadi Rotenberg, kes on osanik tee-ehitusfirmas Mostotrest.
Sanktsioonid kehtestatakse ka Bank Rossija suhtes.
Lisaks on Obama allkirjastanud korralduse, mis võimaldab rakendada sanktsioone Venemaa majanduse olulisemate sektorite suhtes.
Obama ütles, et USA on jätkuvalt väga mures Ukrainas kujunenud olukorra pärast.
Esimestest sanktsioonidest teatas USA valitsus selle nädala esmaspäeval peale Krimmis toimunud refrerendumit.
Venemaa vastas omakorda üheksale ameeriklasele viisakeelu kehtestamisega. Nimekirjas on teiste hulgas Esindajatekoja spiiker John Boehner, senaator ja endine presidendikandidaat John McCain ning Obama julgeolekunõunik Ben Rhodes.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vene Forbes reastas Venemaa eelmise aasta n-ö riigitellimuste kuningad ehk ettevõtjad, kes võitsid mullu kõige enam riigihankeid. Kuningate ilma konkursita võidetud hankeid on kokku üle triljoni rubla väärtuses, kirjutab väljaanne.
Täna teeb Soome jalgpallikoondises debüüdi Eesti vastu 29aastane Boriss Rotenberg juunior, kelle oligarhist isa Boriss seenior kuulub Venemaa presidendi Vladimir Putini lähiringi ning on kantud USA musta nimekirja.
USA süüdistas Venemaad venemeelsete rahutuste õhutamises Ida-Ukrainas, mis sarnanevad sündmustega enne Krimmi annekteerimist.
Läti pangad on piisavalt tugevad, et vastu pidada Venemaa võimalikele sanktsioonidele Euroopa Liidu riikide suhtes, kui olukord Ukrainas peaks veelgi pingestuma.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.