Arizona senaator John McCain oli üks nendest, kellele Venemaa eile sanktsioonid kehtestas. McCaini enda sõnul on tal selle üle põhjust uhkust tunda.
"Olen uhke Putini pool kehtestatud sanktsioonide üle – ma ei lõpeta kunagi oma püüdlusi ja pühendumust Ukraina iseseisvuse ja vabaduse eest, sealhulgas ka Krimmi eest," kirjutas McCain enda Twitteri kontol.
Venemaa kehtestas eile sanktsioonid üheksale Ameerika ametnikule vastuseks USA sanktsioonidele Venemaa suhtes. Üheksast ametnikust viis olid senaatorid.
Eile senati välissuhete komitee ees esinedes ei saanud McCain enda sarkasmi tagasi hoida.
"Arvan, et nüüd on mu kevadvaheaeg Siberis lõppenud, Gazpromi aktsia kaduma läinud ja salajane pangakonto Moskvas külmutatud," ütles Arizona vabariiklasest senaator.
Detsembris reisis McCain Kiievisse ja avaldas toetust neile, kes protestisid Ukraina venemeelse valitsuse vastu.
McCain oli vabariikliku partei presidendikandidaat 2008. aasta presidendivalimistel, kuid kaotas Barack Obamale. Vietnami sõjas tegutses McCain mereõhujõududes ning pidi pärast oma lennuki allatulistamist mitu aastat kommunistide käes vangis istuma.
Seotud lood
Venemaa president Vladimir Putin tegi riigi miljardäridele üleskutse hakata makse maksma, kuna riiki ähvardab uus Lääne sanktsioonide laine tänu Venemaa tegevusele Krimmis.
Ukraina kriisi suhtes kõige haavatavama 30 ettevõtte esiviisiku moodustavad eranditult Saksamaa ja Skandinaavia firmad. Ebastabiilsusest võidavad arenenud turud.
Vene börsid langevad täna sanktsioonide tõttu, kuid Euroopa suuremad börsid kauplevad 0,2-0,5% üleval.
Standard&Poor muutis täna Venemaa riigireitingu väljavaate stabiilselt negatiivseks, põhjendades otsust kasvavate geopoliitiliste ja majanduslike riskidega.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.