Uue võimuliidu plaanitav gaasiaktsiisi tõus teeb Eestist kalli väikeriigi, arvab Atria Eesti ASi tegevdirektor Olle Horm.
Rahandusminister Jürgen Ligi teatas täna valitsuse pressikonverentsil, et gaasiaktsiis tõuseb 20 protsenti. Küttearved kallinevad Ligi sõnul vaid ühe protsendi võrra, riigile toob see sisse aga 3,5 miljonit eurot.
Toiduainetööstusettevõtte Atria juhi Olle Hormi sõnul ei ole gaasiaktsiisi nii suur tõus õige. "Tundub, et Eesti riik on valinud sellise tee, kus maksustatakse kõikvõimalikud tarbimised, olgu selleks näiteks alkoholi- või gaasitarbimised, ja siis maksavad nende arvelt toetusi," rääkis ta.
Hormi ütlust mööda on see kummaline ja pikaajaline protsess, mille tulemina on Eestist saamas väga kallis väikeriik. "Sedasi läheb elamine Eestis nii kalliks, et kogu elamist peabki toetama. Minu arvates ei ole see suund päris õige," ütles ta.
Atria Eesti Hormi sõnul gaasi oluliselt ei kasuta ja nende jaoks tähendab see aastas umbes 400-500eurost lisakulu. "Asi on siiski põhimõttes," ütles Holm.
Maagaasi praegune aktsiisimäär on 23,45 eurot 1000 kuupmeetri kohta.
Seotud lood
Uue võimuliidu plaanitav 20protsendiline gaasiaktsiisi tõus ei avalda suurt mõju, ütles Tallinna Kütte nõukogu liige Kristjan Rahu. Ent Tallinna Küte plaanib lähiaastail gaasist loobuda.
Horizon Tselluloosi ja Paberi AS juhatuse esimees Bashyam Krishnan nentis, et Jürgen Ligi teatatud aktsiisitõus mõjutav firmat kindlasti nagu ka teisi ekspordile orienteeritud ettevõtteid
Rahandusminister Jürgen Ligi ütles täna valitsuse pressikonverentsil, et üks uue valitsusliidu lubaduste katteallikas on gaasiaktsiisi 20protsendiline tõus.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”