Venemaa tootmisaktiivsus langes märtsis viiendat kuud järjest, selgub Briti panga HSBC koostatavast ostujuhtide indeksist (PMI).
Vene PMI langes veebruari 48,5 punktilt märtsis 48,3 punktini. Näitarv alla 50 punkti tähendab langust.
"Nagu varem, oli langus laiapõhjaline ja mõjutas kõiki tähtsaid äriaktiivsuse indekseid. Eriti suure languse tegi ekspordi nõudlus, mis kukkus kiireimas tempos alates 2009. aastast," ütles HSBC Venemaa peaanalüütik Alexander Morozov. Ta lisas, et tootmistegevuse kokkutõmbumine jätkub tõenäoliselt ka järgnevatel kuudel.
Venemaale on ebasoodsat mõju avaldamas üha kasvav inflatsioon ja nõrgenenud rubla.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Gennadi Timtšenko, kes müüs oma ligi 44% osaluse maailma ühes suurimas energiakandjate kauplejas Gunvor, plaanib müügist saadud raha investeerida Venemaale.
Venemaal on praegu viimase kümne aasta kõige rahutum aeg, tunnistas Indrek Neivelti osalusega Bank Saint Petersburgi asepresident Mihhail Frid Äripäevale.
USA välisminister John Kerry ja Venemaa välisminister Sergei Lavrov kohtuvad täna õhtul Pariisis, et jätkata diplomaatilisi jõupingutusi Ukraina kriisile lahenduse leidmiseks.
Saksa suurfirmade Adidas, ThyssenKrupp ja Deutsche Post juhid leiavad, et Euroopa Liit on Ukrainaga valesti käitunud, seavad küsimärgi alla Venemaa vastaste sanktsioonide efektiivsuse ega toeta Saksamaa kantsleri Angela Merkeli karmi joont Moskva suhtes, vahendab agentuur Bloomberg Saksa väljaandele Die Welt antud intervjuusid.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.