Mida vähem ameeriklane teab, kus asub Ukraina, seda enam soovitakse, et USA sekkuks seal toimuvasse.
Alates Vene vägede Krimmi tungist märtsi algul on korraldatud terve küsitluste laviin, et teada saada, kuidas peaks ameeriklaste arvates USA vastama Ukrainas toimuvale. Kuigi 2/3 ameeriklastest vastas, et nad jälgivad olukorda vähemalt mingil määral pidevalt, teavad väga vähesed, mis kohapeal toimub või isegi kus Ukraina asub.
28.-31. märtsini küsitleti Survey Sampling Internationali vahendusel 2066 ameerikast, et mida peaks USA võtma ette Ukraina suhtes. Lisaks standardsele küsitlusele paluti ka maailma kaardil märkida, kus asub Ukraina. Küsitluse korraldajad soovisid näha, kas ameeriklased teavad, kus asub Ukraina, ja kas see teadmine (või selle puudumine) mõjutab nende välispoliitilisi vaateid. Ainult iga kuues ameeriklane märkis Ukraina maakaardil kohta, kus riik asub. Ja mida kaugemale Ukraina märgiti tegelikust asukohast, seda rohkem sooviti, et USA sekkuks sõjaväe abil toimuvasse.
Seotud lood
USA süüdistas Venemaad venemeelsete rahutuste õhutamises Ida-Ukrainas, mis sarnanevad sündmustega enne Krimmi annekteerimist.
Kui Ukrainas olukord rahuneb ja võimule tulevad ausad poliitikud, võib seal avaneda huvitavaid ärivõimalusi, ütles Trigon Capitali juht Joakim Helenius.
Äripäev pakub valiku venekeelsetest sõltumatutest meediakanalitest, mida tasub jälgida, et saada adekvaatset infot Ukrainas toimuva kohta.
Venemaa välisministeerium kutsus teisipäeval Ukrainat üles viivitamatult peatama sõjalised ettevalmistused, mis võivad riigis vallandada kodusõja.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.