Pika viivituse järel alustas Eesti Energia õlitehas stabiilselt tööd. Ettevõtte teatel kestis testimine, arendamine ja leiutamine 20 kuud.
"Eesti Energia õlitööstuse spetsialistide 20 kuud kestnud testimise, arendamise ja leiutamise tulemusena töötab Enefit280 nüüdsest stabiilselt," kinnitas uudist õlitehase töötamise kohta Eesti Energia pressiesindaja Eliis Vennik.
Ta lisas, et sellega on veel kord tõestatud, et Eesti on põlevkiviriik ning Eesti Energia insenerid on teinud seda, mis lubatud. "Eesti Energias ei ole kunagi kaheldud selles, et Enefit tehnoloogia töötab, sest Enefit140 õlitehase töö on selle igapäevaseks tunnistuseks," märkis Vennik.
Eesti Energia Õlitööstuses töötab Venniku kinnitusel 330 inimest ning toodang läheb peamiselt ekspordiks, näiteks laevade kütuse komponendiks. Seda, kui suurt kahju tegi ettevõttele käivituse viibimine, kommenteeris Vennik järgnevalt: "Kaheaastasest viivitusest ei saa rääkida, sest kogu kuumkäivitusega kaasnenud arendustööd algasid 20 kuud tagasi ning osa sellest ajast oli kohe selleks ette nähtud. Tänaseks on arendustöö tulemusena jõutud stabiilselt töötava uue õlitehaseni."
Õlitehase käivitumine venis esialgu kavandatust poolteist aastat pikemaks. Õlitehas maksab ca 250 miljonit eurot ja on üks Eesti kalleimaid ehitisi. Jaanuaris langetas reitinguagentuur Moody`s õlitehase valmimise venimisele viidates Eesti Energia reitingut.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kehtiva taastuvenergia toetusskeemi kohaselt ei ole Auvere elektrijaam kunagi kvalifitseerunud toetuse saamiseks, kirjutab majandusministeeriumi energeetika asekantsler Ando Leppiman.
Eesti Energia Õlitööstus allkirjastas ametiühinguga uue kollektiivlepingu, millega tõuseb töötajate põhipalk keskmiselt 5%.
Kalkulatsioon näitab, et Eesti Energiat puudutavaid koalitsioonilepingu punkte ellu viies on võimalik ettevõtte väärtust oluliselt vähendada, ütles riigifirma nõukogu esimees Jüri Käo.
Eesti Energia teatel kasvatab ettevõtte uus strateegia Eesti sisemajanduse kogutoodangut 1-3%.
Hiljuti miljonäristaatusesse jõudnud investor Rahakratt hoolimata finantsvabadusest priiskama ei kuku – luksusautode kollektsiooni omamise asemel sõidab ta ringi rendiautoga ning seetõttu pole ta ka eriti kursis palju furoori tekitanud automaksuga.