Krimmis saab mõne päeva pärast kütus otsa, kütusemüüjad ütlevad, et kütuseturu kokkuvarisemist nad vältida ei saa, vahendab Korrespodent uudisteportaali TSN.
„Täna on meil eri liiki kütuste varu umbes 6-10 päevaks. Hetkel on meil võimalik vältida defitsiiti, kasutades neid naftatooteid, mis on varem Krimmi saabunud,“ ütles poolsaare valitsuse esindaja Vadim Ždanov. On teada, et praegu müüakse bensiinijaamades ülejääke, mis on tulnud veel Ukrainast.
Ždanov ütles, et bensiini raudteed mööda enam sisse ei tooda, aga kui tuua poolsaarele bensiini mööda maanteed, siis hinnad kerkivad veelgi. Bensiini 95 liiter maksab praegu peaaegu 14 grivnat (0,858 eurot). Samal ajal ei ole kütuse tarnimine Venemaalt veel selge.
Kütuse- ja energiaettevõtte direktor Lenur Settarov ütles, et neil pole Venemaaga kütuse eest maksmise viisides kokku lepitud ja puuduvad rublakontod. „Meil ei ole välja töötatud logistikat selleks, et tuua naftat Venemaalt. See ei ole ainult kauplejatele väljakutse, see on uus ka meie ning meie partnerite jaoks,“ märkis Settarov.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaa president Vladimir Putin peab täna valitsusega koosolekut, kus arutatakse gaasitarneid Ukrainasse. Kaalumisele tuleb ka Ukrainale gaasitarnete peatamine, kirjutab Kommersant.
Nafta hinnad on täna maailmaturul teinud kerge languse pärast eilset Krimmi referendumit, mis võib Venemaale kaasa tuua sanktsioonid.
Venemaa investorid pakuvad Krimmile investeeringuid rohkem kui miljardi dollari väärtuses, mis on kaks korda enam kui poolsaare eelarve, teatas regiooni peaminister Sergei Aksenov, vahendab DP ITAR-TASSi.
Kuigi varasemalt on Venemaa president Vladimir Putin öelnud, et ei lähe 9.mai Krimmi võidupüha paraadile, sest tahab osaleda Moskva paraadil, siis otsustas täna sinna minna, vahendab liga.net Eho Moskva teadet.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.