Ostetava üürikorteri otsimise suurem töö tuleb investoril paratamatult ise ära teha, leiab kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark oma blogis.
"See tähendab, et investeerimiseks sobilik vara tuleb portaale läbi kammides leida ise. Maakleritele või teistele abimeestele liialt lootmajäämine praktikas enamasti edu ei taga," kirjutab Toompark.
"Tavapäraselt ei ole kinnisvaraostjad valmis maaklerile maksma selle eest, et maakler talle sobilikud pakkumised välja otsiks ja seetõttu on maaklerid passiivsed. Siiski ei ole mõtet maakleritele radikaalselt ei öelda. Neile tasub sobilike üürikorterite kriteeriumid kirja panna ja neid näiteks meilitsi aeg-ajalt meelde tuletada," soovitab Toompark.
Tema sõnul ei maksa meili saatmine investorile suurt midagi - kui aga maakleril on juhuslikult sobilik pakkumine, siis seda kõrvale jätma ei peaks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!