VIDEO! Ärilennukite firma AS Panaviatic nõukogu esimehe, endise siseministri Jüri Pihl sõnul on impeeriumi kõrval elamine omaette kunst.
[archiveVideo id='2014_4_15_pihl_lennukihooldus.flv'][/archiveVideo]
Pihl rõhutas täna Tallinna lennujaamas ärilennukite hoolduskompleksi avamisel, et kompleks ehitati Eesti raha eest ning Vene rahaga pole seal tegemist.
Ta rääkis, et Ukraina sündmused on mõjutanud ka Panaviaticut. "Meil oli küllaltki palju kliente Kiievis, sel aastal on nad tagasihoidlikumad," nentis Pihl. "Loodame, et see situatsioon paraneb, see on kasulik meile kõigile. Aga nagu on öeldud, impeeriumi kõrval elamine on omaette kunst, kuskile mujale meil minna ei ole, siin me peame elama."
Sotsiaaldemokraadist endine poliitik lisas, et riik peab kuskilt oma maksuraha saama ning Panaviatic tahab olla hea maksumaksja. Panaviaticu omanik on meediast eemale hoidev Vene ärimees Andrei Žukov, kes muu hulgas on ka Äripanga omanik.
Pihl loodab, et Panaviatic suudab pakkuda head ja kvaliteetset teenust, et edestada naaberriikides olevaid konkurente. "Küll siis ka inimesed meid valivad," ütles Pihl.
Täna avas Tallinna Lennujaam äriklassi lennukite hoolduskompleksi, mille rentnikuks esimesel kümnel aastal saab ärilennundusega tegelev Panaviatic. Angaaride kogupind on ligi 5230 m² ning investeeringu maht kompleksi oli ligi viis miljonit eurot. Kompleksi ehitas Astlanda Ehitus OÜ.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Majandus- ja taristuminister Urve Palo rääkis ärilennukite hoolduskompleksi avamisel, et potentsiaalseid kliente meelitab Eestisse hoolduskompleks hinna ja usaldusväärsusega.
Ettevõtte Panaviatic peadirektorile Aleksei Kulakovskile on eralennukitega tegelemine igapäevatöö, mitte osa rikaste ja ilusate elust. Ka intervjuu jooksul tuli tal lahendada jooksvaid küsimusi.
Täna avatud ASi Tallinna Lennujaam uut, Baltimaade suurimat lennukihoolduskompleksi hakkab riigifirmalt rentima AS Panaviatic.
Tallinna Äripanga suuromaniku Andrei Žukovi ettevõte Leonarda Invest maksis mullu turvafirma Alfastar 72-protsendilise osaluse eest 150 606 eurot.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.