Venemaa parlament kiitis heaks uued piirangud internetile ja blogimisele, pälvides teravat kriitikat kohalikelt tehnoloogiafirmadelt ja inimõiguslastelt, kirjutas Wall Street Journal.
Eelnõud kehtestavad range kontrolli info edastamise ja maksete sooritamise üle internetis ning karmistavad karistusi terrorismi ja ekstremismi eest.
Enim muret põhjustas eelnõu, mis võrdsustab populaarsed blogijad meediaväljaannetega, allutades nad oluliselt rangemale regulatsioonile, kirjutas leht. Blogijad, kelle veebilehte külastab päevas üle 3000 inimese, peavad avalikustama, kes nad on, avaldama üksnes kontrollitud fakte, vältima äärmusliku info levitamist ning pidama kinni valimiste eelsest vaikuse nõudest. Reeglite rikkumisel ähvardavad trahvid või blogi blokeerimine.
"Internet on Venemaal praegu veel viimane vaba enseväljenduse saar ja nende reeglite eesmärk on ilmselgelt allutada see valitsuse kontrollile," ütles organisatsiooni Human Rights Watch Euroopa ja Kesk-Aasia direktor Hugh Williams.
Seadus puudutab ka sotsiaalvõrgustikke, nõudes populaarsete kasutajate kohta info säilitamist vähemalt kuue kuu jooksul, et see vajadusel politseile kättesaadavaks teha.
"Sellise seaduse vastuvõtmine suurendaks Venemaal veelgi valitsuse kontrolli interneti üle, mis mõjub negatiivselt (IT) tööstuse arengule," ütles Venemaa suurima otsingumootori Yandex pressiesindaja.
Seotud lood
Venemaa president Vladimir Putini sõnul kaalub Venemaa valitsus, milliseid firmasid tuleks käsitleda meediaväljaannetena, mis vajavad tegutsemiseks litsentsi.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.