USA Vaikse ookeani piirkonna õhujõudude juht ütles eile, et Venemaa interventsiooniga Ukrainas on kaasnenud Vene õhujõudude kasvanud aktiivsus Vaikse ookeani piirkonnas.
Kindral Herbert Carlisle ütles, et näiteks lendasid Vene sõjalennukid hiljuti California ranniku lähedal ja ümber Vaikse ookeani saare Guami.
Carlisle'i sõnul on oluliselt sagedasemad ka Vene pikamaa patrulllennud Jaapani saarte ja Korea lähistel. Ka Vene merevägi on aktiivsem.
Washingtonis esinedes näitas ta presentatsioonislaidis pilti, kuidas USA F-15 hävitaja käis Guami kohal vastas Vene strateegilisel pommitajal Tu-95-l.
"Ukrainas ja Krimmis toimuv on katsumus ka meile Vaiksel ookeanil ja Euroopas," ütles ta.
Aprillis saatis Jaapan mitmel järjestikusel päeval üles hävituslennukid, sest Putin tegi nende õhus vägevat jõudemonstratsiooni, vahendab Bloomberg Jaapani kaitseminister Itsunori Onoderat, kes ütles, et Vene lennuaktiivsus on suurim alates külmast sõjast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Silicon Valley miljardäri esmapilgul võimatuna näiv plaan jagada California kuueks eraldi osariigiks on teinud edusamme ning rahvahääletus ei ole kaugel. Allkirju on kokku kogutud juba üle miljoni.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.