Silicon Valley miljardäri esmapilgul võimatuna näiv plaan jagada California kuueks eraldi osariigiks on teinud edusamme ning rahvahääletus ei ole kaugel. Allkirju on kokku kogutud juba üle miljoni.
Silicon Valley miljardär ja investor Tim Draper võib oma tahtmise saada juhul, kui kogutakse piisavalt allkirju, et panna otsus rahvahääletusele.
Samas on ees palju takistusi – isegi, kui valijad plaani heaks kiidavad, on vaja ka föderaalvalitsuse heakskiitu.
Draper väidab, et California on oma 38 miljoni elanikuga liiga suur, et seda tõhusalt valitseda. Samuti takistab tema sõnul saamatu valitsemine Silicon Valley arengut.
Ettepanek looks riigi kõige rikkama osariigi – Silicon Valley. Samuti oleks California osariigi asemel veel Põhja-California, Kesk-California, Lõuna-California ja Lääne-California. Kõige põhjapoolsemad maakonnad moodustaksid Jeffersoni osariigi.
Lahendamata on küsimused terves osariigis toimuvate suurprojektide edasise töö kohta. Samuti ei teata, milliseid poliitilisi tagajärgi võib tekitada 10 koha lisandumisel senatisse.
Seotud lood
Intellektuaal, kes on virtuaalraha taga, on elus, terve ja elab eraklikku elu Californias, selgub Newsweeki teadaandest.
Krüptovaluuta bitcoin on kogumas üha enam poolehoidu, mida tõestas Lõuna-Californias asuv autoesindus, kes müüs Tesla Model S-i bitcoinide vastu.
Bitcoin tähistas sel nädalavahetusel suurt võitu. California kuberner Jerry Brown allkirjastas seaduse, mis legaliseeris digitaalsed valuutad.
USA Vaikse ookeani piirkonna õhujõudude juht ütles eile, et Venemaa interventsiooniga Ukrainas on kaasnenud Vene õhujõudude kasvanud aktiivsus Vaikse ookeani piirkonnas.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.