Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi ei toeta ideed, et reformikursile asunud riigid nagu Itaalia või Prantsusmaa võiksid euroala normide täitmiseks veel lisaaega saada.
Meil olid rahaliidu reeglid, mida aastatuhande algul Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia eestvedamisel rikuti. Seejärel vilistasid ka teised euroala riigid reeglitele ja lasid võlad paisuda tasemele, mis ei olnud kestlik. "Reeglite rikkumine ei ole kunagi hea poliitika, mis ergutaks majanduskasvu või õigustaks struktuursete reformide edasilükkamist," ütles Draghi.
Kommenteerides kasvavat euroskepsist, ütles Draghi, et tal on hea meel, et ühise raha kasu ja hinna üle avalikult arutatakse. Draghi hinnangul on viimase 20 aasta integratsiooniga palju saavutatud. Kriis aga poleks olnud sedavõrd ränk, kui integratsiooni olnuks juba varem rohkem.
"Tulevik on suuremas integratsioonis, mitte majanduse taasriigistamises," ütles Draghi.
Seotud lood
Siim Kallas, kes lisaks transpordivoliniku ametile täidab praegu ka Euroopa Komisjoni rahandusvoliniku kohuseid, ei näe võimalust, et euroala reeglites jälle järeleandmisi tehakse.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”