Riigi peaprokurör Norman Aas rääkis Varuli advokaadibüroo konverentsil, et riik on korruptsiooni erasektori teadvustanud ning võitleb sellega.
Aas märkis, et korruptsioonivastane strateegia ning riigi võimekus korruptsiooni avastamisel peab tõusma. „Just praegusel ajal toimub politseis majandusüksuste reform ja tsentraliseerimine. Keskkriminaalpolitsei alustas majanduskuritegude büroo, kelle ülesandeks on raskemate majanduskuritegude uurimine,“ ütles Aas konverentsil.
Aas rääkis, et praegusel hetkel on riigikogu menetluses karistusseadustiku muutmise eelnõu, mille üheks muudatuseks kavas luua eraldi peatükk, mis kannab nime korruptsioon erasektoris. Aas nentis, et täna on reaalne tähelepanu ja ressurss suures osas olnud siiski avaliku sektori korruptsiooni uurimises.
„Erasektori korruptsiooni uurimise töötunnid on selges vähemuses avaliku sektori korruptsiooni uurimisest,“ nentis ta. Aas lisas, et korruptsioon erasektoris on riigi poolt siiski teadvustatud.
Aas rääkis, et oluline antud teemal on, et ettevõtjad oleksid võimalikest korruptsiooni ohtudest teadliku ning teadlikud milliseid abinõusid kasutada.
Seotud lood
Swedbank Eesti juhi Priit Perensi sõnul toimub Eestis varjatud vaesumine.
Eesti ja USA finantskokkulepe, mille järgi Eesti annab Ühendriikide residentide andmeid välja (FACTA), toob Swedbanki juhi Priit Perensi sõnul pankadele suuremad õigused, kui on näiteks politseil.
Arvatakse, et tempel "kriminaalkorras karistatud" näitab midagi, tegelikult näitab midagi see, kui palju on korralikke inimesi, ütles justiitsminister Andres Anvelt.
Tööjõukulude osas on Eestis kõige kiirem palgakasv Euroopa Liidus, kinnitas Eesti Panga president Ardo Hansson.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.