Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Venemaa müüs dollareid ja ostis kulda
Venemaa müüs märtsis rekordilise 26 miljardi dollari eest USA võlakirju, mis on 20% nende dollarireservidest. Järgmine kuu osteti 28 tonni kulda, mille turuväärtus on ligi 1,8 miljardit dollarit.
Venemaa keskpank teatas, et nende kullareservid tõusid aprillis võrreldes märtsiga 28 tonni. Keskpank lisas, et kullareservide väärtus tõusis mai alguseks 44,3 miljardi dollarini võrreldes 43,36 miljardi dollariga kuu varem.
Alates 2007. aastast on Venemaa suurendanud igakuiste ostudega oma riiklikke kullavarusid. Võrreldes 2007. aastaga on Venemaa kullavarud tõusnud 450 tonnilt 1069 tonnile.
Venemaa vähenev dollarireserv ja erinevad kaubanduslepped Hiinaga võivad tähendada püüdlusi vähendada USA dollari mõjuvõimu maailmas.
Vene ettevõtted valmistuvad arveldama Hiina jüaanides ja teistes Aasia valuutades, kuna kardavad, et võivad lääne sanktsioonide tõttu jääda eemale USA dollari turust.
India kullaimport tõusis juunis hüppelised 65 protsenti, sest keskpank lubas pankadel ning kauplejatel välismaalt rohkem kulda osta. Selle tagajärjel suurenes aga India eelarvedefitsiit 11 kuu kõrgeimale tasemele.
Tuntud investor George Soros kahekordistas oma firmas Soros Management LLC kullakaevanduste aktsiate hulka ja 2007. aastal kinnisvaraturu langusega varanduse teeninud John Paulson jättis oma suure kullapositsiooni muutmata.
Eri põlvkondade ühtseks ja tõhusaks tiimiks sidumine võib olla keerukas, kuid õigesti juhitud meeskondades toovad vanemate kogemused koos nooremate avatud mõtlemisega kokkuvõttes paremaid tulemusi, leitakse saates “Minu karjäär”.