Washingtonis täna avaldatud USA rahandusministeeriumi aruanne näitas, et Hiina vähendas oma dollarireserve juba kolmandat kuud järjest.
Aprilli seisuga hoidis Hiina enda valduses 1,26 triljoni dollari eest USA võlakirju. See on 8,9 miljardit vähem kui märtsis, teatas USA kaubandusministeerium oma igakuises raportis, vahendab Bloomberg.
Sellega langes Hiina dollarireservide hulk madalaimale tasemele alates 2013. aasta veebruarist. Vaatamata sellele omab Hiina kõige rohkem USA dollareid, teist kohta hoiab Jaapan.
Raport, milles on kirjas ka teave rahvusvahelisest kapitali liikumisest, näitas, et USA pikaajalistest võlakirjadest liikus aprillis välja 24,2 miljardit dollarit. Märtsis oli kapitali sissevool võlakirjadesse plussis – 4,1 miljardit dollarit.
Kokku omasid hiinlased välisvaluutareserve esimese kvartali lõpus 3,95 triljonit dollarit. Reservid on suurenenud tänu Hiina positiivsele kaubandusbilansile ja dollari ostudele, mis nõrgendas jüääni. Nõrgem jeen tähendas Hiina jaoks suuremat eksporti ja seega kapitali sissevoolu.
Suurematest riikidest tõstsid oma dollarireserve Jaapan ja Venemaa. Samas on Venemaa reservid aastatagusega võrreldes vähenenud koguni 22 protsenti.
Dollarireserve väga kiire tempoga suurendanud Belgia võttis tempot maha ning vähendas aprillis oma reserve 15 miljardi võrra. Võrreldes 2013. aasta augustiga on Belgia dollarireservid suurenenud 167 miljardilt 366 miljardi dollarini.
Seotud lood
Välismaa autode tellimused on Hiinas lakke tõusnud, mis on Saksamaa luksusautotootja BMW pannud silmitsi seisma tarneraskustega, kuna nõudlus Hiina keskklassis on nende autode järele suur, vahendab Franklin Templetoni juhatuse esimees Mark Mobius.
Venemaa müüs märtsis rekordilise 26 miljardi dollari eest USA võlakirju, mis on 20% nende dollarireservidest. Järgmine kuu osteti 28 tonni kulda, mille turuväärtus on ligi 1,8 miljardit dollarit.
Hiina varub naftat vähemalt aastakümne suurimas tempos, üritades ennast kaitsta võimalike tarnekatkestuste eest. Paraku tähendab see ka kõrgemaid nafta hindasid maailmaturul.
Salvest tahab hakata müüma Hiinas oma mahe lastetoitu, kuna valik on sealsel turul väike ning Hiinas on tekkinud nendele toodetele piisavalt maksujõulisi tarbijaid.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.