Vene ettevõtted valmistuvad arveldama Hiina jüaanides ja teistes Aasia valuutades, kuna kardavad, et võivad lääne sanktsioonide tõttu jääda eemale USA dollari turust.
"Viimastel nädalatel on suurtel Vene ettevõtetel olnud oluline huvi jüaanide ja teiste Aasia valuutade järele," ütles Deutsche Banki Venemaa üksuse juht Pavel Tepluhhin Financial Timesile.
Vene panga VTB juht Andrei Kostin ütles, et dollarist loobumine on praegu panga peamisi ülesandeid. "Arvestades meie kahepoolsete tehingute ulatust Hiinaga, on rublades ja jüaanides arveldamine meie prioriteet," ütles ta. Kostin lisas, et alates maikuust on pank selleks ettevalmistusi tehtud.
Gazpromi naftaüksuse juht Aleksander Djukovi sõnul on ettevõte arutanud klientidega võimalust arveldada mõnes teises valuutas peale dollari. Venemaa nikli ja pallaadiumi tootja Norilsk Nickeli esindaja ütles Financial Timesile, et firma plaanib hakata arveldama jüaanides.
Lisaks on Vene keskpank töötamas välja enda maksesüsteemi, et vähendada Venemaa sõltuvust sellistest firmadest nagu Visa ja MasterCard.
Seotud lood
Venemaa müüs märtsis rekordilise 26 miljardi dollari eest USA võlakirju, mis on 20% nende dollarireservidest. Järgmine kuu osteti 28 tonni kulda, mille turuväärtus on ligi 1,8 miljardit dollarit.
Hiina varub naftat vähemalt aastakümne suurimas tempos, üritades ennast kaitsta võimalike tarnekatkestuste eest. Paraku tähendab see ka kõrgemaid nafta hindasid maailmaturul.
Venemaa suuruselt teine telekom OAO MegaFon sõlmis 440 miljoni euro suuruse lepingu Hiina tehnoloogiafirmaga Huawei Technologies.
Lääne sanktsioonide tõttu on Venemaa sunnitud kasutama rahvusvaheliseks kaubavahetuseks rublat, ütles Venemaa peaminister Dmitri Medvedev.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.