Venemaa kullatootja Petropavlovsk Plc tegevjuht Peter Hambro ütles, et kulla manipulatsiooni ulatusest tekitab õudu.
„Kui ma loen aruandeid, mida inimesed on kullaturuga teinud, olen ma hämmingus,“ ütles Hambro intervjuus Bloombergile. „See on midagi, mis on meie tööstusele tähtis. See kujundab meie hindu.“
Briti pank Barclay Plc sai sellel aastal 44 miljoni dollarilise trahvi kulla hinnaga manipuleerimise eest, vahendab Bloomberg.
Pangad ning London Gold Market Fixing Ltd juhatavad sajandivanust London Fixi, mis määrab kulla hinda. Praegu püütakse leida lahendust, kuidas kulla hindamisprotsessi uuendada. Sel aasta loobus London Fixi juhtimises osalemast Deutsche Bank, kes taandub toormetega tegelemast. Praegu on London Fixis Societe Generale, Bank of Noca Scotia, HSBC ja Barclays.
„Eluliselt tähtis on, et me saaks millelegi toetuda,“ ütles Hambro, kes varemalt kauples kullaga investeerimisfirmas Marc Rich Group. „Ma loodan, et asjad saavad paremaks."
Seotud lood
Venemaa müüs märtsis rekordilise 26 miljardi dollari eest USA võlakirju, mis on 20% nende dollarireservidest. Järgmine kuu osteti 28 tonni kulda, mille turuväärtus on ligi 1,8 miljardit dollarit.
Gallupi viimase hiljutise uuringu kohaselt eelistavad ameeriklased pikaajalisteks investeeringuteks kinnisvara. Nende teisteks valikuteks olid kuld, aktsiad, investeerimisfondid, säästukontod ja võlakirjad. 30% küsitlusele vastanutest eelistas kinnisvara, 24% kulda ja aktsiaid ning 14% vastas, et nad eelistavad säästukontosid; vaid 6% vastanutest märkis oma kindlaks eelistuseks võlakirjad.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.