Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
VIDEO: kuidas töötab maksuskeem?
Euroopa ajab taga triljonit eurot, mis maksutuluna igal aastal laekumata jääb. Osalt tuleneb see maksupetteustest, teisalt on suur roll rahvusvaheliselt tegutsevate firmade maksuskeemides.
Et asi igaühele puust ja punaseks teha, on Euroopa Komisjoni maksunduse ja tolliliidu lehel avaldatud ka näitlikustatud video, mida see raha meie igapäevaelus tähendab.
Maksupettused on asja üks pool, kuid teisalt ongi nii Euroopas kui kogu maailmas pinnuks silmas sellised riikideülesed gigandid, nagu Google, Apple, Starbucks jt, kes aastaid oma maksukoormust rahvusvahelise skeemitamise abil madalal hoidnud. Teenitud kasum viiakse näiteks läbi Iirimaa, Hollandi ja Luksemburgi mõnda sooja maksuparadiisi ning riikide tuludesse kandub pisku. Hoolimata sellest, et need skeemid tunduvad kunstlikult rajatud, on need seni täiesti seaduslikult toiminud. Videos tutvustab neid skeeme üks Šveitsi maksunõustamisfirma.
2015. aastast on iirlased lubanud selle maksuaugu seadusemuudatusega sulgeda: enam ei saa ettevõtted tegutseda Iirimaal selliselt, et nende maksukohustus tekib alles piirkonnas, kus maksu tegelikult maksma üldse ei pea.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.