Ehkki mai peaks kinnisvaraturul aprillist aktiivsem olema, pealinna korteriturul nii ei olnud. Tehinguid tehti vähem ja langesid ka hinnad.
Tallinna korteritega tehti mais tagasihoidlikud 557 tehingut, see on 16,5% ehk 110 tehingut vähem, kui aprillis. Mullu maiga võrreldes on langus aga veelgi suurem - tänavu tehti 23% ehk 169 tehingut vähem, tõi Pindi Kinnisvara välja maa-ameti andmetest.
Kuu varasemaga võrreldes teist kuud järjest langes ka korterite ruutmeetri mediaanhind, jäädes Tallinnas maikuus maa-ameti andmeil 1301 euroni. Kuu varem oli näitaja 1370. Mullu mais maksis aga 1110 eurot.
Pindi Kinnisvara analüütik Siim Simson ütles, et järsk tehingute arvu langus on paljude sündmuste kokkulangevus. „Ühelt poolt pole reaalpalk kiire kinnisvara hinnatõusuga korrelatsioonis kasvanud, teisalt on erinevate negatiivsete sõnumite tõttu välisinvestorid turult sisuliselt kadunud, lisaks ei ole ka kohalikule investorile kallinenud kinnisvara enam selle väljaüürimisel piisavalt tootlik,“ lausus ta.
Kuidas on muutunud koduostja vajadused ehk miks iga arendus ei müü edukalt, kuidas ettevõtte ärihoonet firma tuntuks tegemisel ära kasutada ning kuidas rajada säästlik ärimaja, saab lugeda 10. juunil ilmuvast Äripäeva kuukirjast Kinnisvara.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Swedbanki hinnangul ei ole kinnisvara kiire kallinemine jätkusuutlik ning turule lisanduvad korterid hakkavad hindu ohjeldama.
Maa-ameti andmetel maksis mais keskmine Tallinna korteri ruutmeeter 130 eurot, mis on viis protsenti madalam kui aprillis, kirjutab kinnisvarafirma 1Partner oma kuuülevaaates.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.