25 miljonit dollarit on ka Silicon Valley mõistes väga märkimisväärne kaasatud kapital ning kui vaadata ka investorite nimesid, võib julgelt väita, et TransferWise'ist saab varsti Skype'i-sarnane Eesti edulugu, ütles Garage48 ja Pipedrive'i kaasasutaja Ragnar Sass.
"Investorid on selgelt väga kõrge klassiga. Mul on väga hea meel näha, et neil nii hästi läheb, sest ükski puhtalt eestlaste asutatud firma pole nii suurt kapitali kaasanud. Skype tehti ju ka tegelikult koostöös Taani ja Rootsi ettevõtjatega. See samm paneb Eesti väga selgelt start-up-maailma kaardile," rääkis Sass.
Kui juba selline summa on kaasatud, on Sassi sõnul selge, et ettevõte tahab kiiremini kasvada ja uusi inimesi palgata. "Nad tegelevad juriidiliselt poolelt väga keeruka alaga, nad tahaksid kindlasti kasutada seda raha uutele turgudele minemiseks, aga see pole nende valdkonnas kohe nii lihtne. Hetkel veel näiteks USAst Euroopasse makseid teha ei saa, kuigi selle korraldamine on neil juba finaaljärgus," selgitas ta.
"Nad on suutnud ära lahendada ainult mingi osa maailmas tehtavatest maksetest, aga see viimane samm näitab küll, et nad on kasvamas maailmas oma valdkonnas liidriks. Neid signaale oli juba enne tunda, et nad on väga korraliku round’iga hakkama saamas. TransferWise'i teenuse igakuise kasutajana on mul selle üle väga hea meel," lisas Sass.
Eestlaste Kristo Käärmanni ja Taavet Hinrikuse loodud valuutavahetusteenust pakkuv TransferWise teatas täna öösel 25 miljoni dollari suuruse investeeringu kaasamisest. Tegemist on konkurentsitult seni suurima summaga, mis ühesse Eesti tehnoloogiaettevõttesse on paigutatud. Investeerijaiks on TransferWise'i senised investorid Peter Thiel riskikapitaliettevõttest Valar Ventures, riskikapitalifirmad IA Ventures, Index Ventures ja TAG ning Prantsuse ajalehe Le Monde omanik Xavier Niel. Uue investorina lisandus tuntud Briti ettevõtja, rohkem kui 400 ettevõttega kontserni Virgin Group omanik ning kosmosereise korraldada lubav Richard Branson.
Seotud lood
Tavid asutas mullu vaikselt tütarfirma AS TavexWise, millega kavatseb nii hinna kui ka tehingute kiiruse poolest pakkuda tulevikus konkurentsi idufirmast kasvanud eduloole TransferWise.
Idufirma TransferWise kaasab 25 miljonit dollarit (18,4 miljonit eurot) riskikapitalifirmadelt ja erainvestoritelt, kelle hulka kuulub ka Briti ettevõtja Richard Branson.
Mina ei nimetaks TransferWise'i idufirmaks, ta on nüüd juba kindlasti ennast leidnud firma, kes on tõestanud seda, et kui üks euro sisse panna, tuleb mitu eurot välja ning sellesse panevad investorid hea meelega 25 miljonit, ütles investor ja tehnoloogiaettevõtja Allan Martinson.
TransferWise'i nimekad investorid on pangandusega hästi kursis, seega oli neil seda investeeringut tehes veendumus, et Eesti idufirma on ühel päeval sama suur asi kui PayPal või Visa, ütles IT-ettevõtja ning idufirma Weekdone kaasasutaja Jüri Kaljundi.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.