USA turud olid täna languses, lennufirmade aktsiad kukkusid ning S&P 500 oli juba kolmandat päeva järjest languses. Langust põhjustas vägivalla kasv Iraagis, mis kergitas ka nafta hinda.
Tänu Sunni rühmituse sõjakale ülestõusule, mille kontrolli alla läks kaks linna, hakati muretsema toornafta tarnete üle, mis omakorda kergitas nafta hinda. The Wall Street Journal andmetel saatis Iraan Iraagi valitsusele rahutustega võitlemiseks appi eliitvägesid.
Makropoolelt kasvas jaemüük mais oodatust vähem, selgub USA Kaubandusministeeriumi värsketest andmetest. Müük kasvas eelmisel kuul kõigest 0,3%, mis on 0,2% võrra vähem, kui analüütikud prognoosisid.
Delta Air Lines kukkus võrdlusindeksites kõige enam ning
United Continental Holdings tegi 6,9% languse, mis viis tööstusaktsiad veelgi madalamale. Dow Jonesi transpordi keskmine tegi viimase kahe kuu suurima languse peale naftahindade viimase kaheksa kuu kõrgeimale tasemele tõusmisest.
Diamond Offshore Drilling ja Noble kasvasid vähemalt 3,1% tänu nafta ja gaasifirmade rallile.
Indeksitest tegi Dow Jones täna 0,66% languse ning sulgus 16733,45 punktil. S&P 500 kukkus 0,71% ning lõpetas päeva 1930,06 punktil. Nasdaq tegi 0,79% languse ning sulgus 4297,63 punktil.
Seotud lood
USA suurimad aktsiaindeksid tõusid ning Standard & Poor’s 500 saavutas uue tipu. Uusi rekordeid aitas püstitada Föderaalreserv (FED), kes ütles, et majanduskasv taastub ning kordas, et madalad intressimäärad püsivad „suhteliselt kaua“.
Täna olid USA börsid maailmas toimuvate sündmuste ajendil keskmisest kõikuvamad. Ühelt poolt toetas tõusu tööstustoodangu suurenemine, teisalt tekitas Iraagi eskaleeruv olukord börsil ebakindlust.
Aktsiad USAs tõusid tänu Inteli suurele tõusule ja erinevatele äritehingutele ettevõtete vahel. Börsi ei pannud langema ka ebakindlus Iraagi situatsiooni tõttu.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.