Täna avalikustab USA valitsussektor mitmeid olulisi näitajaid. Teiste hulgas avalikustatakse esimese kvartali kolmas ehk viimane sisemajanduse koguprodukti (SKP) number, mis peaks tulema oodatust veelgi hullem.
Täna kell 15:30 saab avalikuks Ühendriikide esimese kvartali SKP-numbri teine korrektsioon, mis ootuste kohaselt tuleb veel hullem, kui alguses kardeti. Varasemalt teatatud 1% majanduslangus võib tulla lausa 2% suurune. Vahe tuleneb tõenäoliselt föderaalstatistikute optimistlikest hinnangutest inimeste tervishoiukulutustele.
Kuigi esimene kvartal oli kehv, siis kevadel on maailma suurim majandus jalad alla saanud ning ökonomistide prognooside kohaselt võib majanduskasv teises kvartalis ületada 3% piiri.
Turgude jaoks saab täna avalikuks veel paar olulist statistilist numbrit. MarketWatchi küsitletud ökonomistid prognoosivad USA mai kestvuskaupade tellimuste langemist 0,5%, mis järgneb 0,6% tõusule aprillis.
Lisaks selgub, palju kulutusi tegid ettevõtted, mis ei kuulu kaitse- ega lennundussektorisse. See peaks andma korraliku ülevaate äriinvesteeringutest terves majanduses ja vihjama, kas Ühendriikide kasv on kiirenemas.
Bloombergi andmeil on täna Aasia turud miinuses, mille peamine põhjus peitub Lähis-Ida suurenenud vägivallas, mis vähendab investorite nõudlust riskantsemate varaklasside vastu.
Tallinna börsil täna midagi etteplaneeritult toimumas ei ole. Küll aga saab eelviimast päeva kaubelda dividendiõigust omavate Tallink Grupi aktsiatega, sest homme pärast börsipäeva lõppu fikseeritakse dividendi saajate nimekiri. Merko ja Järvevanaga seonduvalt peaks hiljemalt järgmisel esmaspäeval saabuma riigikohtu kriminaalkolleegiumi otsus nn maadevahetuse kriminaalasjas.
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
USA dollar tugevnes, kulla ja nafta hinnad kukkusid ning Aasia börsid kauplesid peaaegu kuue aasta tipptasemel enne Euroopa Keskpanga kohtumist.
Wall Streetil lõppes eile pühade-eelne kauplemine mitme rekordiga, mil Dow Jonesi indeks ületas esmakordselt 17 000 piiri ja juunikuine uute töökohtade raport tuli oodatust oluliselt parem.
Kuigi Iraagis ja Ukrainas toimuvad sündmused pole viimasel ajal finantsturge raputanud, valitsevad õhus pinged, et juba õige pea võivad geopoliitilised mured jõuda ka majandustulemustesse.
Aasia börsid kauplesid täna kolme aasta kõrgeimal tasemel, kuna regiooni krediidirisk langes ja eile avaldatud globaalsed majandusandmed on toonud turgudele optimismi.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.