Kuld tõusis Lähis-Ida pingete ning nõrgeneva dollari tõttu kolme kuu kõrgeimale tasemele. Kuld on lõpetamas oma kuuendat järjestikust tõusunädalat.
Föderaalreservi komitee eile avaldatud juunikuise kohtumise protokollides oli kirjas, et investorid on muutunud majanduse olukorra suhtes liiga optimistlikuks, mis mõjus kullale toetavalt. Protokollis ei olnud ühtegi vihjet, millal võiks toimuda intressimäärade tõus, vahendab Bloomberg.
Kuld on sel aastal tõusnud 11 protsenti. Üks põhjus on asjaolu, et föderaalreserv on lubanud määramata ajaks intressimäärad madalaks jätta. Samuti on teravnemas pinged Lähis-Idas, kus Iisrael on mobiliseerinud 20 000 sõdurit, et rünnata Gaza sektorit.
„Föderaalreservi protokollis ei olnud praktiliselt midagi intressimäärade kohta,“ ütles Marex Spectron Groupi väärismetallide osakonna juht David Govett. „Dollar kukkus veidi ning metallid tugevnesid. Lähis-Ida probleemide taustal näib, et väärismetallide hind ei lange kuhugi.“
Hetkel on kulla hind 1342,40 dollarit untsi kohta. Täna on kulla hind tõusnud 1,40 protsenti.
Seotud lood
Euroopa Keskpanga võimalikuks peetav otsus intressimäärad negatiivseks teha muudab raha hoidmise pangadeposiitidel mõttetuks. Säästmine on aga investeerimise eeldus, kirjutab investor Raivo Hein.
Standard & Poor’s 500 indeks ronis südikalt uue rekordini. Tõusule aitasid kaasa tehnoloogiaettevõtte Hewlett-Packardi ralli ja andmed uute kodude müügi kasvu kohta aprillis.
Aasia aktsiaturud tegid täna kahe kuu suurima päevasisese kukkumise ning veidi langesid eile ka maailma aktsiaturud. Tõusulainel oli kuld ja pallaadium, millest viimane sulgus 13 aasta kõrgeimal tasemel.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.