Värskelt üllitatud maailmamajanduse prognoosis kärpis Rahvusvaheline Valuutafond arenevatest riikidest enim Venemaa majanduskasvu väljavaateid.
Aprillis prognoositud 1,3 protsendi asemel kasvab Venemaa majandus, kust jätkub kapitali väljavool, tänavu 0,2%.
Nendes prognoosides ei ole IMF veel arvestanud ei USA värskelt karmistatud sanktsioone Venemaa survestamiseks ega ka ELi võimalikke karmimaid sanktsioone, ütles IMFi peaökonomist Oliver Blanchard.
"Need sanktsioonid võivad Venemaa majanduskasvu veelgi aeglustada," ütles ta.
Tulevaks aastaks prognoosib IMF Venemaale 1% suurust SKP kasvu.
Seotud lood
Teravnev vastasseis Ukrainas ning Venemaa presidendi Vladimir Putini järeleandmatus suurendavad tõenäosust, et käiku lähevad karmimad sanktsioonid.
IMFi peaökonomist Oliver Blanchard ütles valuutafondi värsket majandusprognoosi kommenteerides, et maailma majanduse toibumine on jätkuvalt nõrk ja vajab toetust, ehkki USA ja Suurbritannia võivad juba hakata planeerima keskpankade erakorraliste tugimeetmete lõpetamist.
Rahvusvahelise Valuutafondi juht Christine Lagarde kutsus üles Saksamaad suurendama investeeringuid ja kulutusi, mis aitaksid ergutada eurotsooni nõrka majanduse taastumist.
Venemaa rubla jätkas täna kolmandat päeva järjest langust, kuna kardetakse, et lääneriikide karmimad sanktsioonid Venemaa majanduse vastu kaaluvad üles Venemaa keskpanga järjekordse intressimäärade tõusu.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.