IMFi peaökonomist Oliver Blanchard ütles valuutafondi värsket majandusprognoosi kommenteerides, et maailma majanduse toibumine on jätkuvalt nõrk ja vajab toetust, ehkki USA ja Suurbritannia võivad juba hakata planeerima keskpankade erakorraliste tugimeetmete lõpetamist.
Planeerima, mitte veel käiku laskma. Euroopa seevastu vajab keskpangalt veel märkimisväärset tuge.
"Kui vaatate euroala või Jaapanit, on toibumine nõrgem, ja seal tuleks rahapoliitika võimalusi kasutada nii palju kui võimalik," ütles Blanchard.
Euroala tänavune majanduskasvu prognoos jäi 1,1% tasemel muutmata. Tulevaks aastaks prognoosib IMF 1,5% suurust SKP kasvu. Euroalal kärpis IMF Itaalia ja Prantsusmaa majanduskasvu väljavaateid, kergitades samas Hispaania prognoosi.
Arenenud riikide osas tuli suurim korrektsioon USAst, kus IMF kärpis selle aasta majanduskasvu väljavaadet aprillis prognoositud 2,8%-lt 1,7%-le. Põhjuseks selle aasta esimeses kvartalis üllatavalt suur USA SKP langus. Tuleva aasta prognoos on 3%ne SKP kasv.
IMF kärpis tänavuse maailma majanduskasvu prognoosi 3,4%-le aprillis prognoositud 3,7% tasemelt, tuleva aasta prognoos on 4% kasvu.
Geopoliitilised riskid on kasvanud - lisaks Ukraina kriisile võib olukorra pingestumine Lähis-Idas põhjustada nafta hinna järsku tõusu.
Hiina majandus kasvab IMFi värske prognoosi järgi tänavu 7,4%, aeglustudes tuleval aastal 7,1%-le. Jaapani SKP kasvab vastavalt 1,6% ja 1,1%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Värskelt üllitatud maailmamajanduse prognoosis kärpis Rahvusvaheline Valuutafond arenevatest riikidest enim Venemaa majanduskasvu väljavaateid.
Rahvusvahelise Valuutafondi juht Christine Lagarde kutsus üles Saksamaad suurendama investeeringuid ja kulutusi, mis aitaksid ergutada eurotsooni nõrka majanduse taastumist.
Itaalia majandus oli teises kvartalis teist järjestikust kuud languses, kahanedes eelnenud kvartaliga võrreldes 0,2%, teatas Itaalia statistikaamet täna oma esialgse hinnangu.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.