Atria Eesti juht Olle Horm pidas katku jõudmist Eestisse tõenäoliseks. „Nagu veterinaaramet ütles: mitte „kas”, vaid „millal”,” sõnas Horm.
Kõige tõsisematest seataudidest on Eesti olnud aastakümneid vaba. Horm ütles, et ei mäleta ligilähedaseltki nii kriitilist seisu. „See nüüd on esimest korda, kui võib tõesti midagi juhtuda,” sõnas ta.
Sama murelik oli Fazenda seafarmi omanik Tiit Seiton. Seiton paigaldas juba paar nädalat tagasi sigalasse desomatid ega lase sigade ligi ühtegi võõrast inimest, kes Läti kandist tuleb. „Muud midagi ei oska ette võtta,” nentis ta.
Taudi vältimisele tehtavaid kulutusi riik ei kompenseeri, küll aga on lubanud kinni maksta tapetud loomad, kui taud peaks Eestit tabama. Samuti ei kompenseeri riik piiranguist tekitatud kahju.
Seotud lood
Veterinaar- ja toiduamet diagnoosis sigade Aafrika katku Lääne-Virumaal Kadrina valla Kallukse külas asuvas ligi 4000 seaga farmis. See on tänavu juba viies juhtum, esimesed sigade Aafrika katku leiud diagnoositi juuli algul kolmes Jõgevamaa ja ühes Järvamaa majapidamises.
Uute Aafrika seakatku leiduda ajel kuulutas Läti valitsus välja eriolukorra kõikides Venemaaga ja Eestiga piirnevatel aladel, vahendas Bloomberg.
Atria juht Olle Horm kardab, et pidev negatiivsete uudiste sadu seakatku teemal mõjutab sealiha tarbimist negatiivselt pikkadeks aastateks.
Valga maavanema Margus Lepiku sõnul jõuab seakatk suhteliselt suure tõenäosusega üsna pea ka Eestisse, vahendas ERR.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.