Argentina börs ja valuuta kukkusid eile järsult pärast seda, kui riigi majandus muutus juba teist korda 12 aasta jooksul maksevõimetuks.
Lõuna-Ameerika suuruselt kolmas majandusriik muutus eile maksejõuetuks, kuna ei tasunud õigeaegselt oma 13 miljardi dollari suuruse võla intressimakset ja viimase hetke püüded olukorda parandada kukkusid läbi, vahendab Bloomberg.
Nimelt pidi riik oma seniste võlausaldajatega jõudma kokkuleppele nende nõutud 1,5 miljardi dollarilise võla tasumiseks. Raha nõuab tagasi grupp riskifonde, mille eesotsas on Elliott Management.
Argentina valitsus väidab endiselt, et riik ei ole muutunud maksevõimetuks, kuna tasus õigeaegselt osa makseid.
Eile kukkus aga kohalik Merval aktsiaindeks 8,4%. Kohaliku energiafirma YPFi aktsia hind langes 9,18%. Argentina valuuta peeso kukkus USA dollari suhtes 2,52%.
Argentina maksevõimetuks muutumine ei tohiks tekitada välismaistel finantsturgudel segadust, sest riik on olnud globaalsetelt laenuturgudelt eraldatud juba alates 2002. aasta kriisist, mil riigil jäi üles 100 miljardi dollari suurune võlg.
Seotud lood
Argentina on läbinud järjekordse pankroti ja majandus on kriisis. Kuid on ka üks näiliselt paradoksaalne fenomen – nimelt on riigi aktsiaturg tõusnud sel aastal peaaegu 100 protsenti.
Standard & Poor’si teatel muutus Argentina maksejõuetuks, kuna riik ei tasunud õigeaegselt oma 13 miljardi dollari suuruse võla intressimakset ja viimase hetke püüded olukorda parandada kukkusid läbi.
Investeerimisfirma Elliott Management Corp ütles täna, et Argentina keeldub läbirääkimistest maksejõuetute võlakirjade üle. See seab kahtluse alla riigi võime vältida järjekordset panrotti.
Kuu aega pärast Argentina pankrotti kardavad suurettevõtted, et miski võib majandusele veelgi suuremat kahju teha - õigusakt, mis lubab valitsusel reguleerida hindu, kasumimarginaale ja tootmise taset.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.