Oht, et Venemaa võib Euroopa lennufirmadele kehtestada ülelennu keelu, paiskas ettevõtete aktsiad langusesse. Kõige rohkem said rappida Aeroflot ja Finnair, kirjutas ärileht Vedomosti.
Lend Euroopast Aasiasse on lühim üle Siberi. Nii hoiavad ettevõtted kokku lennuajas ja küttele kulunud rahas. Kui Venemaa otsustab ülelende piirata või koguni keelata, mõjuks see reale ettevõtetele laastavalt. Selline oht tekkis pärast seda, kui Euroopa Liidu sanktsioonide tõttu oli sunnitud oma tegevuse lõpetama Venemaa odavlennufirma Dobrolet ning
Venemaa ähvardas vastusanktsioonidega.Uudise peale langesid kõigi suuremate lennufirmade aktsiad. Ari France kaotas päeva alguses 4,9%, Lufthansa 2,3%, Ryanair ja International Airlines Group (British Airways ja Iberia omanik)4,7%, Finnair koguni 8,45%. Ka ameerika Delta Airlines päev algas 1,5% langusega.
Päeva lõpuks toimus küll korrektsioon ning vastavad näitajad Air France -3,9%, Lufthansa -1,5%, IAG -2,9%, Ryanair -0,2, Finnair -5,6%, Delta Airlines -1,0%, Japan Airlines -3,3%, China Southerin Airlines -1,1%, Sigapure Airlines -0,3%.
Kuid lääne lennufirmade kõrval oleks kaotajaks ka Venemaa rahvuslik lennukompanii Aerflot, kellele laekub ülelennutasudena aastas umbes 300 mln dollarit. Aeroflot kaotas päeva alguses 7,8% väärtusest ning päeva lõpuks jäi püsima -5,9%.
Autor: 1321-aripaev
Seotud lood
Vastukaaluks Euroopa Liidu sanktsioonidele, mis sundisid lõpetama Aerolfoti odavlennufirma Dobrolet tegevuse, kaalub Venemaa ülelendude piiramist või suisa keelustamist oma territooriumilt Euroopast Aasiasse, kirjutas Vedomosti.
Euroopa Liidule vastusanktsioonidega üles astuv Venemaa on viidanud muu hulgas Siberi-üleste lendude keelamisele, ehkki tegelikkuses seda tõenäoliselt teha ei soovita, kirjutab lennundusspetsialist ja airPetersoni juht Toomas Peterson.
Venemaa president Vladimir Putin andis valitsusele korralduse töötada ELi ja USA sanktsioonide vastu välja Venemaa enda sanktsioonid lääneriikide vastu.
Venemaa odavlennufirma Dobrolet teatas, et lõpetab 4. augustist sanktsioonide tõttu kõik lennud.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele