AS-i G4S Eesti juhatuse esimees Priit Sarapuu sõnul on Tallinna Kaubamaja otsus omandada turvaäri igati tervitatav ning Eesti turvaturul võib sarnaseid ühinemisi ka edaspidi oodata.
Järgneb Sarapuu kommentaar:
Tehing, mille tulemusena turvateenuste kvaliteet kliendi jaoks paraneb, saab ainult tervitatav olla. Viimastel aastatel on turvaturul enim kasvanud just tehnoloogiliste lahenduste pakkumise valdkond, seega samm, millega soovitakse suurendada tehnoloogilist kompetentsi, on igati loogiline.
Samas on see paljuski inimeste-keskne äri, kus lisaks litsentsidele ja sertifikaatidele, mis on pigem hügieenifaktor, määravad ettevõtte edu laialdaste kogemustega spetsialistid. Suurim konkurents käib just nende hinnatud spetsialistide pärast, kellest sõltub edu hangetel ning keerukate projektide elluviimine.
Eesti turvaturg on võrdlemisi killustatud ning sarnaseid ühinemisi võib oodata ka edaspidi. G4Si plaanides on loomulik kasv ning eelkõige läbi uute teenuste. Meie teenusteportfellis on juba täna omajagu teenuseid, mida üldjuhul turvavaldkonnaga ei seostata: elektriautode kiirlaadijate võrgustiku opereerimine, elektriautode lühirendi tehniline tugi, panga- ja piirivalve tehnoloogiliste seadmete müük ja hooldus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna Kaubamaja väikeaktsionär Vahur Pindma võrdles Viking Security turvafirma ostu auto soetamisega, mis ei oma kontsernile mainimisväärset mõju.
Eelmisel nädalal teatas Tallinna Kaubamaja, et omandab turvafirma Viking Security, millega tahetakse tugevdada oma turvateenuste valdkonda. USS Security juhatuse esimehe Meelis Krämanni sõnul on see igati positiivne samm.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.