Sel nädalal on globaalsed börsid rallinud ja tõus jätkub ka täna. Varahommikul kerkisid Euroopa aktsiad ja Aasia peamine võrdlusindeks sulgus kuue aasta tipptasemel.
Tundub, et erinevate riikide nõrgad majanduskasvu tulemused pole börsidele tugevat märki jätnud ja püsib usk, et keskpangad jätkavad majanduse stimuleerimisega, vahendab Bloomberg.
„Oleme näinud oodatust nõrgemaid majandustulemusi Jaapanist kuni Euroopani ja isegi USAs,“ märkis Pengana Capitali strateeg Tim Schroeders. „Samas usuvad investorid, et rahanduse stimuleerimine kestab kauem ning samuti on geopoliitilised pinged andnud veidi järele.“
Kõik Stoxx Europe 600 indeksisse kuuluvad 19 gruppi kerkisid ja indeks tõusis varahommikul Londonis 0,5%. MSCI Asia Pacific Index tõusis 0,1%, 147,98 punktile. Indeks on sel nädalal tõusnud 2,7%, mis on parim nädalane tõus alates märtsi lõpust. Investorid usuvad, et keskpangad jätkavad kasvu toetamist.
Hong Kongi Hang Seng Index tõusis 0,7% ja ületas esimest korda kuue aasta jooksul 25 000 punkti. Shanghai Composite Index tõusis 1%.
Japan Topix indeks sulgus vaid väikese muutusega. Nii Austraalia S&P/ASX 200 Index kui Uus-Meremaa NZX 50 Index tõusid 0,3%.
Tõenäoliselt mõjus turgudele hästi ka Putini lubadus, et Venemaa teeb kõik, et lõpetada konflikt Ida-Ukrainas.
Vene rubla tugevnes dollari vastu 0,3%, 35,945 dollarile.
West Texas Intermediate toornafta kukkus 0,2%, 95,38 dollarile barreli eest. Eile kukkus hind 2,1%. Brenti toornafta tõusis täna 102,22 dollarile barreli eest, pärast 2,9%-list kukkumist eile.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna on Euroopa börsid languses, kuna nii Saksamaalt kui ka Prantsusmaalt tulid teise kvartali majanduskasvu kohta halvad uudised.
Hiina eluasemehinnad langesid juulis kolmandat kuud järjest, kuid Hiina börsiindeksile see erilist mõju ei avaldanud. Euroopa turud alustavad nädala esimest kauplemispäeva tõusuga.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.