Täna on Euroopa börsid languses, kuna nii Saksamaalt kui ka Prantsusmaalt tulid teise kvartali majanduskasvu kohta halvad uudised.
Euroala suurima majandusruumi Saksamaa SKP kahanes teises kvartalis eelnenud kvartaliga võrreldes 0,2% ja Prantsusmaa majanduskasv püsib juba teist kvartalit järjest nulli peal. Mõlemad tulemused jäävad allapoole ka kõige negatiivsemalt meelestatud analüütikute prognoose.
Stoxx Europe 600 Index kukkus varahommikul Londonis 0,2%. Standard & Poor’s 500 indeksi futuurid kukkusid 0,1%.
Meie aja järgi täna lõunal avaldatavad euroala SKP teise kvartali tulemused lisavad turgudele tõenäoliselt ebakindlust juurde ning süvendavad börside kukkumist. Bloombergi analüütikud prognoosivad, et regiooni majanduskasv kukkus teises kvartalis 0,1% peale.
USAst oodatakse täna uut nädalast tööturu statistikat.
Vastupidiselt Euroopale olid Aasia börsid varahommikul valdavalt rohelised. MSCI Asia Pacific Index tõusis täna 0,3%, mis on neljas järjestikune kasvu päev. Tokyo Topix indeks tõusis 0,7% ja Singapuri Straits Times Index kerkis 0,1%. Samal ajal kukutasid eilsed kehvad uudised Hiina majandusnäitajate kohta Hiina börsiindekseid - Shanghai Composite Index kukkus 0,4% ja Hang Seng Index langes 0,2%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sel nädalal on globaalsed börsid rallinud ja tõus jätkub ka täna. Varahommikul kerkisid Euroopa aktsiad ja Aasia peamine võrdlusindeks sulgus kuue aasta tipptasemel.
Kui Nobeli preemia saanud majandusteadlaselt Joseph Stiglitzilt sellel nädalal küsiti, kas Euroopat võib oodata ees kadunud kümnend, oli tema vastus ühemõtteline.
Hiina ettevõtete aktsiad kukkusid täna pärast teateid, et nii uute laenude kogusumma ning tööstustoodangu näitaja jäid allapoole ootusi.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.