Prantsusmaa peatas täna esimese Mistrali tarne Venemaale, põhjendades, et Venemaa tegevus Ida-Ukrainas on läinud vastuollu Euroopa julgeoleku huvidega.
Otsuse tegi teatavaks täna Pariisis toimunud riikliku julgeoleku kohtumisel Prantsusmaa president Francois Hollande. Selle otsuse tegi Prantsusmaa NATO tippkohtumise eelõhtul, mis peetakse Suurbritannias. Peamiseks teemaks saabki kohtumisel olema Ukraina kriis, vahendab Bloomberg.
„President teatas, et vaatamata relvarahu püüdlustele pole tingimused Mistrali Venemaale saatmiseks sobivad,“ teatas täna Prantsusmaa presidendikantselei. „Relvarahu poole küll püüeldakse, kuid midagi pole kinnitatud ega rakendatud.“
Prantsusmaa on olnud juba mõnda aega Mistralite müügi tõttu rahvusvahelise surve all. 21. juulil teatas Hollande, et sõjalaeva müük võidakse tühistada. Tol hetkel aga midagi kindlat veel ei olnud. Tänases avalduses aga ei mainitud, kas sama saatus ootab ka teist Mistralit või mitte.
Esimese mistrali müügitehingu väärtus oleks olnud 1,2 miljardit eurot. 2011. aastal allkirjastatud kokkuleppe kohaselt pidi Prantsusmaa ehitama venelastele kokku kaks Mistralit – ühe 2014. aasta oktoobriks ning teise 2016. aastaks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaa võib endale ise lennukikandja Mistrali ehitada, kui Prantsusmaa tellimuse tühistab, ütles Venemaa asepeaminister Dmitri Rogozin.
Võtame laenu, korjame turgudelt miljard eurot kokku ja kingime prantslastele, paneb ette Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel.
Saksamaa kantsleri Angela Merkeli partei parlamendisaadikud survestavad valitsust tõkestama Prantsusmaa Mistral tüüpi sõjalaevade müüki Venemaale.
Raha Venemaale kahe Mistral tüüpi sõjalaeva ehitamise eest saab Prantsusmaa täies mahus kätte alles pärast teise sõjalaeva üleandmist, ütles eile Venemaa riikliku relvamüüja Rosoboronoexport juht Anatoli Isaikin.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.