Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Riigiprokuratuur esitas Venemaale õigusabitaotluse
Riigiprokuratuur esitas täna Venemaa Föderatsiooni pädevale õigusasutusele taotluse Eston Kohveri kinnipidamise ja tema suhtes läbiviidava kriminaalmenetluse kohta ametliku informatsiooni saamiseks.
Kaitsepolitseiamet alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvide ebaseaduslik vabaduse võtmine ja vägivallaga Eesti Vabariigi riigipiiri ja ajutise kontrolljoone ebaseaduslik ületamine tunnustel.
Praeguseks on kriminaalmenetluses kogutud tõenditele tuginedes tuvastatud, et kapo ametnik Eston Kohver viibis teenistusülesandeid täites 05.09.2014 kella 09:00 paiku hommikul Eesti Vabariigi territooriumil Lõuna-Eestis Võru maakonnas, Vene piiritähise nr 121 lähistel, kus temalt võeti tulirelvaga ähvardades ebaseaduslikult vabadus ja ta toimetati tema tahte vastaselt Eesti Vabariigist Venemaa Föderatsiooni.
Postimehe ajakirjanik Jaanus Piirsalu tunnistas tänases arvamusloos, et Eston Kohveri väljavahetamine oli teada juba eelmisel aastal, kuid sellest lihtsalt ei kirjutatud.
Venemaa taganeb Eestiga sõlmitud lepingust anda üle Venemaal kinnipeetavad Eesti vangid, selgus Vladimir Putini allkirjastatud korraldusest, mis avaldati täna ametlike teadete portaalis.
Venemaa riiklik meediakanal NTV avaldas intervjuu endise kaitsepolitsei töötaja Uno Puusepaga, kes tunnistas saatelõigus, et on ligi 20 aastat töötanud Venemaa eriteenistuse FSB heaks.
Tundlikke kliendiandmeid omavad advokaadibürood on küberkurjategijate pidevas huviorbiidis, mistõttu nõuab advokatuur, et küberturvalisus oleks tagatud kõrgeimal tasemel. Et nõuded saaksid täidetud ka päriselt ning ka töötajate teadlikkus tõstetud, on mõistlik kaasata oma ala spetsialistid, usub advokaadibüroo TARK juhtivpartner Tanel Tark.