Kuigi pankade analüütikud ennustasid, et hinnalangus Eestis jääb lühiajaliseks, on ta sujuvalt kandunud hilissügisesse.
- Eestis kipub euroraha väärtus tõusma Foto: Andras Kralla, Äripäev
Aastases võrdluses on hinnad langenud juba viis kuud. Kuust kuusse on pole hinnad sisuliselt tõusnud kogu aasta vältel.
- Hinnalangus Eestis on kestnud ootamatult kaua. Foto: Infogr.am
Tarbijahinnaindeksi muutus oli oktoobris võrreldes septembriga 0% ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga -0,2%, Tarbijahinnaindeksi aastamuutust mõjutas oktoobris enim elekter, teatas täna statistikaamet. Kaubad olid mulluse oktoobriga võrreldes 0,1% ja teenused 0,5% odavamad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rootsi kroon odavnes täna nii euro kui USA dollari suhtes, kui statistikaameti värsked andmed näitasid majanduses deflatsiooni süvenemist.
Tarbijahinnaindeksi muutus oli oktoobris võrreldes septembriga 0% ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga -0,2%, Tarbijahinnaindeksi aastamuutust mõjutas oktoobris enim elekter, teatas statistikaamet.
Üks tont käib mööda Euroopat – see on deflatsioonitont, mida kardab 74% investeerimisala professionaalidest.
Eurotsooni inflatsioon püsis ootuspäraselt madalal tasemel, mida Euroopa keskpank (EKP) kutsub „ohutsooniks“. Toidu- ja mobiilside hinnad langesid, tubaka ja restoranitoidu hinnad tõusid, selgus raportist.
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava Green Dice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“