Tallinna halduskohus jättis täna rahuldamata Vjatšeslav Leedo Saaremaa Laevakompanii tütarettevõtte Väinamere Liinide kaks kaebust seoses mandri ja saarte vahelise parvlaevaliinide riigihankega.
- Saaremaa Laevakompanii omanik Vjatšeslav Leedo. Foto: Erik Prozes
Esimeses kaebuses nõudis Väinamere Liinid majandusministeeriumi ja riigihangete vaidlustuskomisjoni otsuse tühistamist, millega jäeti ettevõte kvalifitseerimata riigihankes, kus majandusministeerium otsis parvlaevadeliinidele vedajat õigusega omandada liiniveoks kasutatavad praamid.
Kohtu hinnangul ei vastanud Väinamere Liinid hankes kehtestatud kvalifitseerimise tingimustele. Kohus jättis kaebuse tervikuna rahuldamata ja menetlusosaliste menetluskulud nende endi kanda. Otsus on jõustumata ja selle võib edasi kaevata 10 päeva jooksul.
Teises kaebuses nõudis Väinamere Liinid väljakuulutamiseta läbirääkimistega riigihankes majandusministri Urve Palo oktoobrikuise käskkirja tühistamist osas, millega kvalifitseeriti Tallinna Sadama tütarettevõtetest ühispakkujad TS Laevad ja TS Shipping.
Tallinna halduskohtu hinnangul on kaebus kogu ulatuses põhjendamata ja kohus mõistab Väinamere Liinidelt TS Laevade kasuks välja menetluskulud. Hankija otsus ja vaidlustuskomisjoni otsus on õiguspärased. Kuna otsus on jõustumata, võib selle edasi kaevata hiljemalt 29. detsembril.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lisaks äsja käiku läinud uutele praamidele vajab Saaremaa ka suuremat lennukit, leiab peaminister Jüri Ratas.
Riigikohus jättis eile Väinamere Liinid OÜ hagi Urve Palo vastu menetlusse võtmata, teatas Palo esindaja, vandeadvokaat Terje Eipre pressiteate vahendusel.
Riigikohus jättis täna rahuldamata Saaremaa ettevõtja Vjatšeslav Leedo Väinamere Liinide kassatsioonkaebuse parvlaevaliinide vedaja riigihankes.
Urve Palot valetamises süüdistanud Vjatšeslav Leedole kuuluv OÜ Väinamered Liinid andis parvlaevahanget korraldanud endise majandus- ja taristuministri eile kohtusse, kirjutas Postimees.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.